Foto: Shutterstock

Parāds 500 eiro – nav jēgas pat sākt piedzīt, jo izdevumi būs pārāk dārgi? 13

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Caur tiesu esmu dabūjusi lēmumu, ka parādniekam jāatmaksā man nauda, ko aizņēmās. Tiesu izpildītāja saka, ka par viņas pakalpojumu man būs jāmaksā. Viņa bija arī skeptiska, ka tāda summa – gandrīz 500 eiro, ko man parādā, parāk dārgi izmaksāšot, lai nemaz nesāku,” – jautā Gunta Madonas novadā.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāve Līna Lontone stāsta, ka jebkurš tiesas vai citas iestādes nolēmums, kurš nav izpildīts labprātīgi, var tikt nodots piespiedu izpildei. Nolēmumu izpilde, tāpat kā personas tiesības vērsties tiesā savu aizskarto interešu aizstāvībai, ir katras personas tiesība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispārīgais princips, kas ietverts Civilprocesa likuma 568. panta pirmajā daļā, nosaka – sprieduma izpilde notiek uz parādnieka rēķina. Taču Civilprocesa likuma 567. panta pirmā daļa paredz – iesniedzot izpildu dokumentu izpildei, piedzinējs sedz citus sprieduma izpildes izdevumus tādā apmērā, kāds nepieciešams izpildes uzsākšanai piedzinēja norādītajā veidā, kas tālākā izpildes procesā tiks piedzīti no parādnieka.

Ņem vērā!

Nepastāv kāda konkrēta summa, sākot no kuras “ir vērts” nodot lietu piespiedu izpildei. Taču katra lieta tiek pakļauta tās konkrēto individuālo apstākļu izvērtēšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.