Attēlā izmantota Kronvaldu Kārļa gravīra “I Vispārīgo Latviešu dziedāšanas svētku gājiens”. Rīga, 1873. gads.
Attēlā izmantota Kronvaldu Kārļa gravīra “I Vispārīgo Latviešu dziedāšanas svētku gājiens”. Rīga, 1873. gads.
Foto: Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājums

Par vērtībām, prieku un prasmi dziedāt himnu. RMM tapusi jauna ceļojoša nodarbība 0

Valsts svētku laikā Rakstniecības un mūzikas muzejs sāk piedāvāt jaunu ceļojošo nodarbību “Himnas stāsts”, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Stundu garā nodarbībā par Baumaņu Kārļa dziesmu – lūgšanu “Dievs, svētī Latviju!” tās dalībnieki varēs izsekot Latvijas himnas vēstures posmiem – radīšanas sākumam, laika posmam, kad tā tikusi aizliegta un tās atdzimšanai valsts simbola statusā.

Nodarbības apmeklētāji varēs noklausīties himnu dažādu laiku audioierakstos un apskatīt ar to saistītus unikālus materiālus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas nav stāsts par sastingušām pozām un svētsvinīgām sejām. Tas ir stāsts par vērtībām un prieku. Par savu valsti, tautu un nāciju,” atklāj komponists Jēkabs Nīmanis, kurš nodarbībai ir izveidojis nebijušu interaktīvo spēli, ar kuras palīdzību iespējams nodziedāt valsts himnu.

“Lai gan pamatā himnu dzied ar sirdi, tomēr nošu precizitāte ir vēlama pēc iespējas precīzāka, kaut vai lai sajustu niansētāk vienotību ar cilvēkiem, kuri to dara.

Šo spēju piedāvāju slīpēt īpašā spēlē, kurā var pārbaudīt un pilnveidot savas himnas dziedāšanas prasmes.

Vērtējums ir kvantitatīvs un kvalitatīvs. Bailes ir liekas, katram ir tiesības būt tādam, kāds viņš ir, to var tikai pārbaudīt darot”, iedrošina J. Nīmanis.

“Nodarbības “Himnas stāsts” vērtīgākais ieguvums ir katra dalībnieka personiska un īpaša satikšanās ar šo tekstā un melodijā vienkāršo Baumaņu Kārļa dziesmu tās tapšanas brīdī un ceļā līdz šodienas latvieša sirdij”, saka muzeja direktore Iveta Ruskule.

Nodarbība turpina Rakstniecības un mūzikas muzeja izstādes “Valsts pirmā flīģeļa stāsts” vēstījumu un misiju, kuras centrā bija himnas tapšanas stāsts, vēsture un unikāls instruments – Baumaņu Kārļa flīģelis, pie kā tika radīta valsts himna un kas atrodas muzeja krājumā.

Jaunā nodarbība ir muzeja “Latvijas skolas somas” piedāvājumā un piemērota visu klašu skolēniem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.