Piegāde tikai līdz namam 4
“Dzīvokļu īpašnieki jauc kopā līgumattiecību veidu un norēķinu veidu par piegādāto ūdeni, kas ir divas dažādas lietas,” uzskata Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktora vietnieks Mārtiņš Auders. “Atbilstoši sabiedrisko pakalpojumu sniegšanu regulējošiem normatīviem aktiem ūdens par noteikto tarifu tiek piegādāts tikai līdz mājas ievadam. Tas nozīmē, ka komersanta pienākums ir ūdens piegāde līdz dzīvojamam namam. Tādējādi dzīvokļu īpašnieki nevar prasīt ūdens piegādi līdz dzīvoklim un nevar tikt noslēgti individuāli līgumi ar katru dzīvokļa īpašnieku. Līgums par ūdens piegādi var tikt noslēgts tikai ar visiem dzīvokļu īpašniekiem kopīgi, kurus parasti pārstāv pārvaldnieks.”
Ja ir vienots līgums par ūdens piegādi dzīvojamai mājai, tad dzīvokļu īpašniekiem pašiem jātiek skaidrībā, kāda būs savstarpējo norēķinu kārtība viņu starpā, sadalot maksājumu, kas tiek aprēķināts, vadoties no dzīvojamās mājas ievadā uzstādītā skaitītāja.
Dzīvokļu īpašnieki var paši noteikt šo savstarpējās sadales kārtību vai maksājumu sadalīt vienādās daļās pēc dzīvokļu skaita namā.
Uzziņa
Pēc Dzīvojamo namu pārvaldīšanas likumā noteiktā, iedzīvotājiem par pāreju uz tiešajiem maksājumiem bija jāizlemj līdz 2015. gada 31. janvārim.
Iedzīvotāju vēlmi noskaidro nama pārvaldnieks aptaujas veidā.
Savukārt tiešie maksājumi par pakalpojumiem uzsākami ne agrāk kā 2015. gada 1. oktobrī, izņemot gadījumus, kad dzīvojamās mājas īpašnieks un pakalpojuma sniedzējs jau līdz 2015. gada 30. septembrim vienojušies par tiešajiem maksājumiem pakalpojuma līgumā.