Par “Stradiņiem” cīnīsies 12 pretendenti 0
Uz P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekļa amatu, kurā pavisam nesen kapitāldaļu turētāja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Solvita Zvidriņa iecēla ministrijas biroja vadītājas bijušo dzīvesbiedru Normundu Štālu, pieteikušies 12 pretendenti. Par amatiem citu slimnīcu valdēs ir mazāka interese.
Kā pastāstīja VM preses sekretārs Oskars Šneiders, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) uz Kaspara Plūmes vietu, kurš pirms tam strādājis Rīgas domes struktūrās, pretendē piecas personas, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā iecelto ārstu Modri Ciemu labprāt nomainītu trīs konkursa dalībnieki. Vismazākā interese ir par Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centru, jo tur uz Imanta Rezeberga vietu pretendē tikai divas personas. Viens konkursa dalībnieks esot pieteicies uz visu četru valsts slimnīcu valdes locekļa amatu.
Atgādināšu, ka konkurss notiek tādēļ, ka Ministru prezidente uzrakstīja rezolūciju veselības ministram Guntim Belēvičam, likdama paskaidrot, vai steidzīgi iecelto valdes locekļu nonākšana valdēs bijusi tiesiska. Lai izietu no neveiklās situācijas, ministrija nolēmusi rīkot konkursu. Valdības vadītāja Laimdota Straujuma gan uzskata, ka tā nav normāla prakse valsts pārvaldē, kad ministrija izsludina konkursu uz jau ieceltu valsts slimnīcu valdes locekļu amatiem, sacīja premjerministres preses sekretāre Aiva Rozenberga. Premjerministre sekošot līdzi konkursa rezultātiem un tad paudīšot savu viedokli.
Ministrija, nosakot vispārīgās prasības valdes locekļiem, ir vadījusies no Ministru kabineta instrukcijas, bet specifiskās katrai slimnīcai nepieciešamās valdes locekļa prasmes izstrādājusi ministrija. Tās ir atkarīgas no tā, par kādu jomu valdes loceklim būs jāatbild, paskaidroja O. Šneiders.
Tā RAKUS valdes pārstāvim ir jāatbilst vienam no diviem kritērijiem – vai nu jābūt ar trīs gadu pieredzi veselības aprūpes darba organizēšanā, vai arī vadošā darbā bez konkrēta virziena. Priekšroka droši vien tiks dota tam, kurš atbildēs abiem kritērijiem. Tā kā RAKUS nav sakārtotas īpašuma tiesības, valdes loceklim tiek prasīta pieredze, kompetence un zināšanas īpašumu attīstības un apsaimniekošanas jomā. Taču valdes loceklim, kurš atbildēs par būvniecību, loģistiku, investīcijām un attīstības veicināšanu P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā, nav nepieciešams vismaz viens no diviem kritērijiem – tur pietiek ar to, ka ir vismaz triju gadu darba pieredze vadošā amatā. VM nesaņēmu atbildi, kāpēc abu slimnīcu valdes locekļa amata pretendentiem nav vienādas prasības jautājumā par pieredzi vadošā darbā.
Pārējo divu slimnīcu valdes locekļiem tiek prasīta vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā, kā arī praktiskā darba pieredze, kompetence un zināšanas par veselības aprūpes jautājumiem, kā arī praktiskā ārsta pieredze, kāda, nenoliedzami, ir Modrim Ciemam.
Visiem pretendentiem tostarp tiks vērtēta spēja ātri pielāgoties jaunām situācijām un atvērtība pārmaiņām.
Pārmaiņas notikušas arī valdes locekļu vērtēšanas komisijā, ko vada VM valsts sekretāres vietniece Egita Pole. Iepriekš ziņots, ka novērotāja statusā ar padomdevēja tiesībām apstiprināts Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, taču viņš no šā statusa atteicies, jo uzskata, ka šis uzdevums jāuztic Veselības aprūpes vadības speciālistu asociācijas pārstāvim. Tā nolēmusi Ārstu biedrības valde, un Apiņa vietā tagad izvirzīts Rīgas Stradiņa universitātes profesors Jānis Vētra. Pirmā vērtēšanas komisijas sēde paredzēta 27. martā. O. Šneiders sacīja, ka vēl nav zināms, kad konkurss beigsies.