Foto. Scanpix / TONO BALAGUER

Par sadursmi ar meža zvēriem jāziņo aplikācijā “Mednis”. Notriekto dzīvnieku piesavināties nedrīkst! 51

Valsts meža dienests (VMD) aicina par notriektajiem un kritušajiem dzīvniekiem ziņot lietotnē “Mednis”, informē VMD.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Neskatoties uz to, ka pēdējā laikā ir nedaudz mazinājies notriekto dzīvnieku skaits, VMD joprojām aicina autovadītājus būt uzmanīgākiem uz ceļiem un ievērot ieteikumus, kas var mazināt sadursmju nodarīto postu.

Dienestā norāda, ka 2022./2023.gada medību sezonā VMD reģistrējis 1033 uz ceļiem notriektus medījamos dzīvniekus,
CITI ŠOBRĪD LASA

tai skaitā 103 aļņus, 85 staltbriežus, 680 stirnas un 54 mežacūkas. Iepriekšējā medību sezonā šai pašā laika periodā VMD reģistrējis 1269 notriektus dzīvniekus.

Visvairāk notriekto dzīvnieku šajā medību sezonā konstatēts VMD Rīgas reģionālās, Dienvidlatgales un Dienvidkurzemes mežniecību teritorijās.

“Rudens un ziemas periodā redzamība uz autoceļiem pasliktinās gan ātrākas tumsas iestāšanās, gan sliktu laikapstākļu dēļ. Diennakts tumšajā laikā, sevišķi krēslas un rītausmas stundās,

dzīvnieki kļūst aktīvāki un var intensīvi baroties mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrās, kas atrodas blakus autoceļiem.

Šai laikā dzīvnieki var pastiprināti šķērsot autoceļus un izraisīt sadursmes ar transportlīdzekļiem,” informē VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Vienlaikus VMD atgādina, ka ja sadursmē ar meža dzīvnieku ir cietuši cilvēki vai auto, par to ir jāziņo Valsts policijai pa tālruni 110 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) pa tālruni 112.

Savukārt par notriektiem un kritušiem medījamajiem dzīvniekiem jāinformē VMD, ko var darīt izmantojot bezmaksas lietotni “Mednis”.

Lietotne ir pieejama gan “Android”, gan “Apple iOS” ierīcēm.

Kā norāda VMD, lietotne ir savienota ar VMD informācijas sistēmu “Meža valsts reģistrs”. Dienests saņemto informāciju izvērtē, apstrādā un reģistrē faktu par bojā gājušo dzīvnieku, kā arī pieņem lēmumu par tālāko rīcību.

Dienesta arī atzīmē, ka pēc sadursmes ar meža dzīvnieku vēlams sagaidīt atbildīgo dienestu ierašanos, kas pieņems lēmumu, kā rīkoties ar dzīvnieku.

VMD atgādina, ka notriekto dzīvnieku nedrīkst piesavināties – šāda rīcība ir klasificējama kā medību produkcijas piesavināšanās, par ko ir piemērojams sods.

VMD ir Zemkopības ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt meža un meža nozares ilgtspēju. VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, ugunsdrošību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, piedalās meža nozares politikas veidošanā un ieviešanā, īsteno meža ugunsdzēsību, uzrauga, kā noteiktās prasības ievēro tirgus dalībnieki, kas laiž tirgū kokmateriālus un koka izstrādājumus, kā arī tirgotāji un pārraudzības organizācijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.