Foto: Fotolia

Par sabojātu sadzīves tehniku izmaksāti 25 000 eiro. Apdrošinātājs dalās pieredzē 0

Produktu ražotāji nes lielu atbildību pret saviem patērētājiem – pat visuzmanīgākajam ražotājam vai pakalpojumu sniedzējam pastāv risks neapzināti nodarīt kaitējumu vai zaudējumus trešajām pusēm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Apdrošināšanas sabiedrība “BALTA” (“PZU grupa”) izmaksājusi pēdējo desmit gadu laikā lielāko vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas atlīdzību 75 000 eiro apmērā, kad atklājies, ka kāda uzņēmuma saražotās produkcijas iepakojuma materiāls neatbilst tehniskajām prasībām.

“BALTA” Īpašuma un speciālo produktu pārvaldes produktu vadītāja un risku parakstītāja Viktorija Antropova skaidro, ka vienā gadījumā saražotā produkcija bija iepakojuma materiāls, kas tika eksportēts uz ārzemēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Produkcijas ražošanas procesā bija pieļautas novirzes no nepieciešamajām tehniskajām prasībām.

“Diemžēl šī neatbilstība tika pamanīta tikai brīdī, kad iepakojuma materiāla pasūtītājs jau bija izgatavojis lielu skaitu iepakojumu un piepildījis ar produkciju, kas paredzēta nosūtīšanai gala patērētājiem,” norāda V. Antropova.

Viņa skaidro, ka, neskatoties uz uzņēmumu pieredzi un veiktajiem piesardzības pasākumiem, kļūdas mēdz notikt, un tās uzņēmumiem var izmaksāt pat vairākus desmitus tūkstošus eiro.

“BALTA” ik gadu apmaksā vairākus simtus vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu.

Produkcijas ražotāju pieteikto civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas atlīdzību apmērs BALTA pieredzē svārstās no 30 eiro līdz pat 75 000 eiro.

Saņemto apdrošināšanas atlīdzību raksturs ir ļoti dažāds. Lielākajā daļā gadījumu zaudējumi trešajām pusēm rodas negaidīti ikdienišķās situācijās.

Visbiežāk negadījumi notiek, iekraujot vai izkraujot preces.

Piemēram, kāda uzņēmuma izkrāvēja vadītājs ar gadiem ilgu pieredzi, izkraujot preces, nejauši sabojājis blakus stāvošo klienta transportlīdzekli.

Tāpat viens no biežākajiem zaudējumu iemesliem ir īpašuma nopludināšana no dažādām iekārtām, kad piemēram, no plīsuša boilera tiek appludināts dzīvoklis vai no ūdens sadalītāja bojāts grīdas segums un mēbeles.

BALTA pieredzē par elektroenerģijas piegādes traucējumu dēļ sabojātām sadzīves elektroiekārtām atlīdzībā izmaksāti teju 25 tūkstoši eiro.

Savukārt vairāk nekā 39 tūkstoši eiro izmaksāti par ražošanas iekārtas darbības traucējumu radītu kaitējumu videi.

“Lai cik labi būtu organizēts darbs uzņēmumā, pastāv risks bez iepriekšēja nodoma nodarīt zaudējumus klientiem, sadarbības partneriem vai citām personām.”

Arī likums “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem” nosaka, ka preces ražotājam, izplatītājam vai pakalpojuma sniedzējam ir jāatlīdzina cietušajai personai radītie zaudējumi, ja preces vai pakalpojuma trūkumu dēļ tiek nodarīts kaitējums cilvēka dzīvībai, veselībai vai mantai.

“Šādu zaudējumu atlīdzināšanu nodrošina vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise par produktu. Papildus tiek atlīdzināti arī juridiskie izdevumi (tajā skaitā par nepamatotām prasībām) un ekspertīzes izdevumi,” skaidro V. Antropova.

Reklāma
Reklāma

Viņa arī norāda, ka vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana par produktu Latvijā kļūst arvien pieprasītāka, uzņēmumiem izprotot nepieciešamību sevi pasargāt no negaidītiem finansiāliem zaudējumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.