Latvijas NBS karavīrs Ādažu poligonā trenējas šaut ar “Spike” prettanku aizsardzības sistēmu. Ilustratīvs attēls
Latvijas NBS karavīrs Ādažu poligonā trenējas šaut ar “Spike” prettanku aizsardzības sistēmu. Ilustratīvs attēls
Jaunsardzes un informācijas centra foto

Par rezerves karavīra neierašanos uz mācībām piemēros naudas sodu 0

Par rezerves karavīra neierašanos uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām jau pirmajā reizē varēs piemērot līdz 350 eiro lielu naudas sodu, paredz Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotais Militārā dienesta likuma grozījumu projekts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Patlaban Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss par minēto noteikumu pārkāpumu paredz naudas sodu līdz 210 eiro. Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu līdz 350 eiro, vēsta AM izveidotais portāls “Sargs.lv”.

Viena naudas soda vienība ir pieci eiro, tādējādi turpmāk sods par noteikumu pārkāpšanu jau pirmajā reizē būs 350 eiro, jo vairs netiks paredzēta soda apmēra palielināšana līdz 350 eiro tikai gadījumā, ja pārkāpums gada laikā izdarīts atkārtoti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Grozījumi likumā paredz arī atbildību par Nacionālo bruņoto spēku rezerves uzskaites kārtības neievērošanu, ja to izdarījusi šai uzskaitei pakļauta persona, par to piemērojot naudas sodu līdz 70 eiro.

Grozījumi stāsies spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu nākamā gada 1.janvārī, un administratīvā pārkāpuma procesu par minētajiem pārkāpumiem veiks Militārā policija.

Lai atjaunotu un pārbaudītu individuālās, speciālistu un kolektīvās iemaņas un zināšanas, rezerves karavīru var iesaukt uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

Virsnieku sastāva rezerves karavīru var iesaukt kopumā līdz deviņiem mēnešiem, viena gada laikā – līdz 60 dienām, bet instruktoru un kareivju sastāva rezerves karavīru – kopumā līdz sešiem mēnešiem, viena gada laikā – līdz 30 dienām. Intervāls starp kārtējām militārajām mācībām, kurās iesaista rezerves karavīru, nav mazāks par četriem gadiem.

Pirmās rezerves karavīru mācības notika 2015.gadā, šādi sākot plānveida bruņoto spēku rezervē esošo karavīru militāro iemaņu atjaunošanu.

2016.gada 16.jūnijā Saeimas apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka Nacionālie bruņotie spēki miera laikā uztur 3000 militāri sagatavotus rezerves karavīrus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.