Foto – LETA

Par piena kvotas pārsniegšanu ieturēs avansu 0

Otrdien, 23. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus piena kvotu administrēšanas noteikumos, kas paredz avansa maksājuma ieturēšanu no piena ražotāja, ja tā piegādes piena kvotas apjoms tiek pārsniegts, LA.lv uzzināja ministrijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Izmaiņas noteikumos izstrādātas, lai ražotājam valsts kopējās piena kvotas pārsniegšanas gadījumā uzreiz nebūtu jāmaksā visa soda naudas summa.

Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiedibu speciāliste Viktorija Kalniņa skaidro, – ņemot vērā, ka valstī aktīvi attīstās piensaimniecība un ik gadu pārstrādei piegādātā piena apjoms pieaug, valsts piena kvota pildās aizvien intensīvāk. “Šajā kvotas gadā pastāv reāla iespēja to pārsniegt un maksāt sodu par pārsniegto piena kvotas apjomu, tādēļ administrēšanas noteikumi papildināti ar normu, kas dod izvēles iespēju piena pircējam iekasēt vai neiekasēt avansa maksājumu no piena ražotāja par pārsniegto kvotas apjomu līdz pilnīgai saistību izpildei, ieturot ne vairāk par 50% no piena līgumcenas norēķinu periodā, kas pienākas ražotājam,” norāda Kalniņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Norēķina periods par pienu ir divas reizes mēnesī, samaksa tiek veikta ik pēc trīsdesmit dienām. Līdz ar to ražotājam valsts kopējās piena kvotas pārsniegšanas gadījumā uzreiz nebūs jāmaksā visa soda naudas summa, jo daļa jau būs samaksāta ar avansa maksājumu.

Izmaiņas noteikumos paredz, ka pircējam jānodrošina caurskatāmība iekasētajai avansa maksājuma summai un katru mēnesi jāinformē katrs ražotājs un Lauksaimniecības datu centrs par kopējo iekasēto naudas apjomu, kā arī tiek paredzēta pircēja rīcība gadījumos, ja piena kvota nebūs pārsniegta. Izmaiņas arī paredz, ja ražotājs kvotas gada laikā jau ir pārsniedzis savu pieejamo piena kvotu un maksā pircējam avansa maksājumu, tad pie cita pircēja var pāriet tikai pēc saistību, kas attiecās uz soda naudas nomaksu par pārsniegto piena kvotu, izpildīšanas ar esošo pircēju.

Tāpat izmaiņas noteikumos paredz nosacījumu pircējam, ja valsts kopējā piena kvota pēc izlīdzināšanas nebūs pārsniegta, pircējs līdz 2015. gada 1. jūlijam atmaksās ražotājam no tā iekasēto avansa maksājuma summu.

Izmaiņas piena kvotu administrēšanas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” mājaslapā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.