Saglabāt redakcionālo neatkarību 3
Agnese Cimuška, biedrība “Mūzikas eksports”: “Mēs iestājamies par Latvijā radītas mūzikas pieejamību plašākai auditorijai, lai to vienlaikus pozicionētu kā līdzvērtīgu ārvalstu mūzikai ne tikai ārpus Latvijas robežām, bet arī pašmāju tirgū. Šajā gadījumā jautājums jāskata plašāk, jo Latvijā radītai mūzikai būtu jāskan visās Latvijas radiostacijās. Mūsuprāt, radiostacijām būtu jānosaka Latvijā radītas mūzikas atskaņošanas īpatsvars 30% apmērā, no kuriem 10% būtu jaunrades darbi. “Latvijas Radio 2” saturs ir tikai latviešu mūzika, kā arī “Latvijas Radio 5” saturā ir vairāk nekā 30% latviešu mūzikas. Jaunie mūziķi un grupas ir jāatbalsta, tas vienlaikus ir ieguldījums arī Latvijas kultūrvides attīstībā. Pateicoties arī “Latvijas Radio 5”, citas stacijas sadzird šīs grupas, ļaujot tām nokļūt ēterā. Mēs atbalstām Latvijā radītas mūzikas īpatsvara ieviešanu, bet “LR 5″ būtu jāsaglabā redakcionālā neatkarība.”
Ko pašlaik nosaka Sabiedriskais pasūtījums “LR5” programmai:
Pozicionējums: mūsdienu latviešu un ārzemju populārās mūzikas programma ar tajā ietvertiem satura raidījumiem. Aktīvs un dinamisks formāts, kas sniedz gan izklaidējošu saturu, gan informāciju. Aktuālais pasaulē, pasaule Latvijā. Uztur jaunatklāsmes un piedzīvojumu garu, atvērtību jaunajam un individuālo brīvību.
Ne mazāk kā 35% muzikālā satura – Latvijas autoru darbi latviešu valodā, īpaši akcentējot jaunās mūzikas grupas un izpildītājus
Avots: Sabiedriskais pasūtījums 2017. gadam
90% Latvijas mūzikas jauniešu radiostacijā: par un pret
PAR
Nodokļu maksātāju nauda (pašlaik 650 000 eiro gadā) tiks ieguldīta vietējo mūziķu atbalstam, Latvijas mūzikas tirgus attīstībā un kultūrtelpas stiprināšanā.
“LR5” kā platforma jaunajiem Latvijas mūziķiem visdažādākajos mūzikas žanros.
Sabiedriskais medijs izstāsies no konkurences komercradiostaciju mūzikas formāta jomā.
Izmaiņas nepieciešamas, jo “LR5” pašreizējā veidolā nav sasniedzis pietiekami plašu auditoriju (mērķis: 100 000 klausītāju jau pirmajā darbības gadā).
PRET
Ar tik lielu vietējās mūzikas īpatsvaru “LR5” zaudēs jauniešu auditoriju.
Latvijā netiek radīts tik daudz atbilstošas kvalitātes mūzikas, lai nodrošinātu šādas kvotas izpildi.
Trūkst pārliecinošu argumentu, kāpēc Latvijas mūzikas īpatsvars jānosaka tieši 90% vai kādā citā striktā apjomā.
“LR5” jau šobrīd veiksmīgi popularizē vietējo mūziku, it īpaši izceļot Latvijas jaunos mūziķus un grupas, turklāt radiostacijai uzrādot pieaugošas auditorijas tendenci.
CITS VIEDOKLIS
Ņemot vērā radio klausīšanās paradumus jauniešu vidū, kur aizvien izplatītāka kļūst radio klausīšanās viedierīcēs dažādās interneta platformās, “LR5” nav jāsaglabā salīdzinoši dārgajā FM diapazonā, kur apraide vien izmaksā ap 130 000 eiro gadā. Tā vietā jauniešu radiostacija jāattīsta digitālajās platformās.
Avots: apkopoti ekspertu, mediju profesionāļu, mūziķu un klausītāju publiskajā telpā paustie viedokļi