Labklājības ministre Ilze Viņķele tikšanās laikā ar izdevēju un žurnālistu organizāciju pārstāvjiem, kurā apspriež ieceri piemērot sociālo nodokli autoratlīdzībām.
Labklājības ministre Ilze Viņķele tikšanās laikā ar izdevēju un žurnālistu organizāciju pārstāvjiem, kurā apspriež ieceri piemērot sociālo nodokli autoratlīdzībām.
Foto: LETA

Par labu Viņķelei no “Mediju nama” par fotogrāfiju publicēšanu kopā piedzen 846 latus 0

Rīgas apgabaltiesa par labu labklājības ministrei Ilzei Viņķelei (V) no izdevniecības SIA “Mediju nams” par viņas uzņemto un no datora “nopludināto” fotogrāfiju publicēšanu, kurās redzama Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe, kopumā piedzina 846,70 latus.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, prasība tika apmierināta daļēji. Minētājā summā ir iekļauti arī tiesāšanās izdevumi.

Pilns apgabaltiesas spriedums būs pieejams 30.septembrī, un to 30 dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt Augstākās tiesas Senātā.

CITI ŠOBRĪD LASA

LETA jau ziņoja, ka Viņķele no “Mediju nama” bija lūgusi piedzīt 240 latu autoratlīdzību un 3000 latu morālā kaitējuma atlīdzību, taču Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pirmajā instancē pērn 20.jūnijā pilnībā noraidīja viņas prasību.

Ministre uzskata, ka, publicējot šīs fotogrāfijas laikrakstā “Neatkarīgā Rīta Avīze”, tika pārkāptas vairākas Autortiesību likuma normas un prasīto atlīdzību aprēķins esot balstīts arī uz “Mediju nama” finanšu rādītājiem.

Arī Valsts policijā ir atsākta izmeklēšana kriminālprocesā par gadījumu, kad no politiķu Viņķeļu datora “noplūda” fotogrāfijas, kurās redzama Strīķe. Iepriekš process VP tika izbeigts, taču prokuratūra šo lēmumu atcēla.

Pamatojoties uz Viņķeļu iesniegumu, pērn 8.februārī VP tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XX nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību”.

Laikraksts “Neatkarīgā” iepriekšējā gada sākumā ziņoja, ka tā rīcībā esot nonākuši materiāli, kuros plaši bijusi iztirzāta Strīķu ģimenes tuvā draudzība ar “Vienotības” politiķiem brāļiem Viņķeļiem, kam ziņojumā pievienotas arī šīs ciešās saites apliecinošas fotogrāfijas – Pēteris savulaik strādājis Latvijas diplomātiskajā dienestā gan Krievijā, gan ASV, savukārt Juris zināms kā Rīgas domes deputāts un bijušais Rīgas domes Vidzemes priekšpilsētas izpilddirektors.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.