Par kukuļa došanu ārstam un vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju aizturētas septiņas personas 125
Valsts policija (VP) augustā aizdomās par kukuļa došanu ārstam, kā arī vakcinācijas pret Covid-19 imitāciju, par to pieprasot un saņemot materiālu labumu, ir aizturējusi septiņas personas, aģentūru LETA informēja VP.
Plašāk par šiem gadījumiem policija šodien informēs plkst.13 attālinātā preses konferencē, kurā piedalīsies VP priekšnieks Armands Ruks, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume un Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Antra Valdmane.
LETA 9.augustā rakstīja, ka arī KNAB publiskajā telpā saskatījis, kā arī saņēmis vairākus signālus, kas norāda uz iespējamu vakcinēšanās fakta vai sertifikāta viltošanu apmaiņā pret naudu vai citiem prettiesiskiem labumiem.
Lai nekavētu un neietekmētu apstākļu noskaidrošanu, KNAB plašākus komentārus nesniedz.
KNAB vērš uzmanību, ka šādi gadījumi, kad kāds no ārstniecības personāla ir gatavs un pieļauj Covid-19 sertifikātu viltošanu, pārkāpjot normatīvajos aktos noteiktās prasības, nav pieļaujami.
Ja ārsts vai kāds no ārstniecības personāla piekrīt veikt šādas darbības, tās Krimināllikuma izpratnē tiek traktētas kā iespējama dokumentu viltošana, un likumpārkāpējiem jārēķinās ar saukšanu pie kriminālatbildības.
Krimināllikums nosaka, ka valsts un pašvaldību ārstniecības iestāžu darbiniekiem par dokumentu viltošanu var tikt piemērots ne tikai piespiedu darbs vai naudas sods, bet arī brīvības atņemšana līdz vienam gadam.
Savukārt ja šīs darbības veiktas mantkarīgā nolūkā, proti, pieprasot un pieņemot naudu vai citu prettiesisku labumu, var tikt piemērota brīvības atņemšana līdz pat četriem gadiem.
Ja iedzīvotāji saskaras ar piedāvājumu viltot Covid-19 vakcinācijas sertifikātu apmaiņā pret naudu vai kādu citu prettiesisku labumu, KNAB iesaka piedāvājumu uzreiz nenoraidīt un nekavējoties sazināties ar KNAB.