Foto – Ivars Bušmanis

Gaiziņa nākotne: vai tiešām vislabāk dāvināt valstij? 5

Piekrītu brīdinājumiem I. Apeles kundzei, ko izteikuši daudzi “Latvijas Avīzes” lasītāji 12. septembra “LA” publikācijas “Gaiziņa dāvinājums valstij – bezprecedenta gadījums” viedokļu sadaļā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Ir ļoti jāpārdomā ideja dāvināt Gaiziņkalnu Latvijas valstij, jo Latvijas valsts ir ļoti nedroša šāda dāvinājuma saņēmēja un glabātāja. Paša Gaiziņkalna platība ir 0,7 ha. To nevar salīdzināt ar “Latvijas valsts mežu” dabas parka teritoriju Tērvetē – 1300 hekt­āriem – un Pokaiņu 500 hektāriem. Bet mums taču ir daudzi dabas objekti, kuru platība ir vēl mazāka: klintis, alas, avoti u. c. Kur tad slēpjas nelaime? Tā ir tajā apstāklī, ka tie nenodrošina dažādu izklaides objektu iekārtošanu (ko varētu arī saukt par šo objektu labiekārtošanu).

Esot pieņemts Madonas novada būvvaldes lēmums, ka dāvināmajai teritorijai jābūt vismaz 10 ha lielai? Bet 12. septembra “Latvijas Avīzē” dotajā uzziņā lasām, ka Ogrē dāvinātā teritorija bijusi 892 m2, Salienā dāvināts nekustamais īpašums 2265 m2 platībā u. c. Kā to saprast? Vai noteikumu veidotāji vispār zina, cik vienā hektārā ir kvadrātmetru? Vai dažādos lēmumos un noteikumos nav ieviesusies pārāk liela birokrātija, ko ir pēdējais laiks izmest?

Edgars Vimba

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.