Par dzīves tiltiem izrādē “Man 30 gadu” 0

Latvijas Nacionālajā teātrī 24. maijā slavenā latviešu dramaturga, režisora un kultūras darbinieka Pētera Pētersona lugas “Man 30 gadu” pirmizrāde, kas notiks viņa 95. dzimšanas dienā. Izrādes oriģinālmūzikas autors – Raimonds Pauls, kurš ir apsolījis piedalīties un būt pie klavierēm arī katrā izrādē. Iestudējuma režisore Ināra Slucka, bet galvenās varones Rozes lomā – Dita Lūriņa-Egliena.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Nacionālajam teātrim šī būs atkal satikšanās ar izrādi “Man 30 gadu”, jo tā jau iestudēta 1962. gadā Alfrēda Jaunušana režijā. Šo lugu P. Pētersons ir speciāli veltījis aktrisei Veltai Līnei. Uz Maestro melodiju fona izskanēs stāsts par tilta celtniekiem – par trīsdesmitgadniekiem, par viņu dzīves jēgas meklējumiem, par pirmo mīlestību, pirmo vilšanos. Stāsts par to, ka katrā dzīves posmā mēs nonākam krustcelēs un jautājums, pa kuru ceļu aiziet – paliek mūsu pašu ziņā.

“Tāds skaists atskats uz 50. – 60. gadiem. Mūsu šodienas versija par 60. gadu kolorītu. Es domāju, ka tas būs ļoti interesanti,” smaidot teic Dita Lūriņa. Raksturojot savu varoni Rozi, viņa atklāj: “Galvenā varone Roze no citiem latviešu autoru tēliem atšķiras ar savu raksturu un dzīvesstāstu. Īpaši padomju laikā, kad luga sacerēta, antivaroņi jeb cilvēki ar sarežģītu, dumpiniecisku un dažādiem netikumiem aplipušu raksturu netiek izvirzīti kāda darba centrā, jo varonim jābūt tādam, lai tam gribētu līdzināties visa skatītāju zāle. Tomēr Rozes alibi, lai vispār būtu jēga par viņu runāt kā padomju laikā, tā tagad, ir slieksnis, līdz kuram viņa izrādes laikā nonāk – proti, atziņa, kamēr tu esi dzīvs, tu vari savu dzīvi mainīt, un tas ir atkarīgs tikai un vienīgi no tevis paša.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Roze nolemj sākt darbu jaunā tilta cēlāju kolektīvā, kurā viņai nu jāstrādā kopā ar jaunības mīlestību Kasparu. Bet tiltam šai stāstā ir arī simboliska loma, jo tiltus, pa kuriem aiziet citam pie cita, mēs meklējam joprojām. Mīlestību pazina arī tie cilvēki, kas dzīvoja un bija jauni padomju laikos. “Izrāde būs ne tikai par mīlestību, bet lielā mērā par krustcelēm, kurās cilvēks var nonākt ne tikai 30 gados, bet jebkurā vecumā. Vai mēs spējam saņemt drosmi un kaut ko savā dzīvē mainīt vai turpinām savu ierasto dzīves rutīnu,” stāsta režisore I. Slucka.

60. gadu kolorīts ienāks ne tikai mūzikā un tekstā, bet arī vidē, kuru veido mākslinieki Mārtiņš Vilkārsis un Keita. Īpaši šim iestudējumam sagatavotas 18 Maestro melodijas ar jauniem, sižetam pieskaņotiem dziesmu tekstiem, kuru autors ir Edvīns Raups. Unikāls ir fakts – tās pāris melodijas, kuras skanēja pirmajā iestudējumā 1962. gadā un izskanēs arī šajā, ir pati pirmā Maestro sarakstītā teātra mūzika.

Izrādē būs iesaistīts plašs aktieru ansamblis, galvenajās lomās, līdzās D. Lūriņai, arī Gundars Grasbergs, Egils Melbārdis, Zane Dombrovska, Agnese Cīrule, Raimonds Celms, kā arī Madara Bore, Ilva Centere, Ance Kukule, Laura Siliņa, Uldis Siliņš, Ainārs Ančevskis, Mārcis Maņjakovs, Uldis Anže, Uldis Siliņš, Romāns Bargais, Kārlis Reijers, Igors Šelegovskis vai Kristaps Ķeselis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.