foto: EPA/LETA

Par dopinga lietošanu diskvalificētas divas olimpisko spēļu medaļnieces no Krievijas 0

Par dopinga lietošanu divu gadu diskvalifikācijas piešķirtas Londonas olimpisko spēļu medaļniecēm Antoņinai Krivošapkai un Jevgēņijai Kolodko no Krievijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Jau iepriekš Krivošapkai pēc atkārtoti veiktajās pārbaudēs konstatētās aizliegtās vielas turinabola klātbūtnes tika atņemta 2012.gada Londonas Olimpiādes sudraba medaļa 4×400 metru stafetē, turklāt cēlmetāls bija jāatdod visai komandai. Tagad viņai piešķirta arī divu gadu diskvalifikācija.

Krievijas diskvalifikācijas sudraba medaļas pienākas Jamaikas sportistēm, bet bronzas godalgas iegūs Ukrainas skrējējas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sagaidāms, ka Krivošapkai tiks atņemts zelts 4×400 metru stafetē pasaules čempionātā, kā arī bronza individuālajās sacensībās.

Savukārt Kolodko Londonā ieguva sudrabu lodes grūšanā, bet tagad šis cēlmetāls tiks Lidzjao Gunai no Ķīnas, kamēr bronza – viņas tautietei Linai Li.

Zīmīgi, ka pašā sacensību dienā Guna bija tikai ceturtajā vietā, tomēr pēc olimpisko spēļu noslēguma dopinga lietošanā tika pieķerta čempione baltkrieviete Nadežda Ostapčuka, bet zeltu beigās ieguva Jaunzēlandes lodes grūdēja Valērija Edamsa.

Visticamāk, Kolodko nāksies šķirties arī no sudraba medaļas, ko viņa ieguva 2013.gada Eiropas čempionātā telpās.

Tikmēr divu gadu diskvalifikācijas saņēmuši arī kārtslēcējs Dmitrijs Starodubcevs, kurš olimpiskajās spēlēs bija ceturtais, diska metēju Veru Gaņejevu un vesera metēju Annu Bulgakovu.

Visi pieci sportisti vainu dopinga lietošanā ir atzinuši, turklāt visiem organismā tika konstatēta steroīda turinabola klātbūtne.

Krievijas sportu pēdējā pusotra gada laikā satricinājuši neskaitāmi dopinga skandāli. Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) pēc tā dēvētā Ričarda Maklarena ziņojuma, kurā tika norādīts uz valsts atbalstītu dopinga sistēmu, kuras pamatā bija pozitīvu dopinga analīžu nomainīšana pret negatīvām, aicināja atbildīgās organizācijas aizliegt Krievijas sportistiem startēt starptautiskajās sacensībās, tostarp Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Reklāma
Reklāma

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) šo aicinājumu neatbalstīja, ļaujot starptautiskajām federācijām pašām izlemt, vai pielaist krievu atlētus startiem. Dažas federācijas, piemēram, vieglatlētikā un svarcelšanā, šo iespēju izmantoja. Tiesa, pretēju lēmumu pieņēma Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja, tāpēc Krievijas sportisti nestartēja Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.