Par breksitu lems novembrī 0
Eiropas Savienības dalībvalstu vadītāji apspriedē Zalcburgā vienojušies par īpaša breksita samita sasaukšanu novembrī, paziņojis Austrijas kanclers Sebastians Kurcs, kurš pārstāv pašreizējo bloka prezidējošo valsti.
Sākotnēji tika plānots breksita vienošanos panākt līdz oktobrī gaidāmajam kārtējam ES samitam, lai atstātu pietiekamu laiku tās ratifikācijai līdz 2019. gada martam, kad paredzēta Britānijas izstāšanās no bloka. Taču pēc mēnešiem ilgā strupceļa, kādā nonākušas sarunas par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES, Eiropadomes prezidents Donalds Tusks ierosināja novembra vidū sasaukt īpašu samitu breksita vienošanās noslēgšanai.
Britānijas premjerministre Terēza Meja īsā uzrunā Zalcburgā aicināja ES līderus atteikties no nepieņemamām breksita prasībām, kas, pēc viņas domām, var sašķelt Apvienoto Karalisti.
Mejai pēc desmit dienām Konservatīvo partijas konferencē būs jāuzklausa kritika par viņas maigo pieeju breksitam, tāpēc britu premjere Zalcburgā nevarēja atļauties piekāpšanos Briselei. Meja noraidīja iespēju, ka tiktu pagarinātas breksita sarunas, kā arī atkārtota referenduma sarīkošana par Britānijas dalību ES. Līdz brīdim, kad Britānijai jāizstājas no ES, palikuši seši mēneši, un Londona riskē ar nopietniem sarežģījumiem, ja izstāšanās notiks bez vienošanās. Avots Britānijas valdībā atklājis, ka Londona drīzumā varētu nākt klajā ar jauniem ierosinājumiem Ziemeļīrijas robežas jautājumā.
Sarunās Zalcburgā ES līderiem neizdevās pārvarēt domstarpības migrācijas jautājumos, bet nolemts, ka ES būtu ciešāk jāsadarbojas ar Ēģipti šajā jomā. Itālija, Austrija un vairākas Viduseiropas valstis uzskata, ka vienīgais veids, kā apturēt nelegālo imigrāciju, ir stiprināt ES ārējās robežas, bet citas valstis iebilst pret plāniem palielināt ES robežapsardzības aģentūras “Frontex” darbinieku skaitu un pilnvaras.