– Daudziem varbūt jaunums, ka jūs tagad esat slavenā igauņu diriģenta Tenu Kaljustes savulaik dibinātā Igaunijas filharmonijas kamerkora mākslinieciskais vadītājs. Ir kāda jauna šķautne, kas iecerēta kora attīstībā? 0
– Igaunijā man otrās sezonas pats sākums. No ārpuses uz Latvijas Radio kori un Igaunijas filharmonijas kamerkori skatās kā uz “brāļiem”, taču tās ir diezgan atšķirīgas muzikālās vienības. Katra ar savu vēsturi un repertuāra politiku. Kad vēl nebiju igauņu kora šefs, esam atskaņojuši arī latviešu komponistus – Vasku, Einfeldi, un kā viesdiriģents citur pasaulē vienmēr cenšos popularizēt latviešu mūziku, bet patlaban mana prioritāte ir piešķilt jaunu impulsu kora attiecībās ar igauņu komponistiem. Negribu teikt, ka iepriekš Igaunijas filharmonijas kamerkoris nebūtu pasūtinājis skaņdarbus saviem tautiešiem, bet tas katrā ziņā nebija tādā intensitātē, kā ierasts Latvijas Radio korī. Abi kori nākamgad brauks uz Losandželosas filharmoniju, kur mums paredzēta kopīga uzstāšanās. Ceru, izdosies savienot abu koru labākās muzikālās īpašības – kā “Gremmy” balvu ieguvušā Arvo Perta albuma atskaņojumā nupat Rīgā.
– Kas vēl akcentējams Radio kora 75 gadu jubilejas programmā?
– 11. novembrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” skanēs elektroakustiskais videostāsts “Lāčplēsis” – Latvijas kultūras kanonā iekļautās Aleksandra Rusteiķa 1930. gadā veidotās filmas “Lāčplēsis” šodienas vēstījums par Latviju un Latvijas tautas ceļu uz savu valsti. 19. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņzālē, bet 21. novembrī Dzintaru Mazajā zālē koncertuzvedumā “Tas vārds. Daugava” godināsim divus latviešu dižgarus – Raini un Aspaziju viņu 150. jubilejas gadā. Mūzikas autori ir divi citi laikabiedri – komponisti Mārtiņš Brauns un Jānis Lūsēns. Un jubilejas mēneša noslēguma koncerts “Jubilejas portrets” notiks Latgales vēstniecībā “Gors” 28. novembrī. Tā kā Radio korī visi mūziķi ir spoži, katram koristam būs kāda solo partija, un tā būs ne tikai vokāla.