Ararats redzams no jebkuras vietas Erevānā.
Ararats redzams no jebkuras vietas Erevānā.
Foto: Juris Lorencs

Silda emigrācijas armēņi 0


Salīdzinājumā ar Latviju dzīve Armēnijā ir krietni lētāka. Hostelis, kurā es apmetos pašā Erevānas centrā, maksā vien 7 eiro dienā, brokastis ieskaitot. Tā izbūvē ieguldīta pamatīga nauda, par to liecina kaut vai greznas marmora kāpnes un īsta parketa grīdas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Tomēr hostelis ir pavisam tukšs, nedaudzie viesi izmitināti katrs savā istabā. Vakaros to pieskata Karens, ap 25 gadus vecs puisis, kurš pabeidzis obligāto dienestu armijā un patlaban studē jurisprudenci. Jautāts par to, kā bizness var izdzīvot ar tik mazu klientu skaitu, viņš atbild, ka īpašnieci, Amerikā dzīvojošu bagātu armēnieti, tas īpaši neinteresējot: “Viņa izbūvēja hosteli, jo šādi gribēja palīdzēt savai dzimtenei. Tas viņiem skaitās tāds “labais stils”, ar to var palielīties baznīcā vai tautiešu saietā. Atlido reizi gadā, paslavē mūs, atstāj dolārus un atkal aizbrauc.”

Emigrācijas armēņu nauda ir tā, kas turpina sildīt Armēnijas ekonomiku. Tie ir viesstrādnieki, kuri no visām Krievijas malām sūta naudu savām ģimenēm, tie ir emigranti, kuri nereti bez jebkādiem nosacījumiem vienkārši dāvina naudu senču dzimtenei, pārskaitot naudu valsts budžetā. Tieši par viņu ziedojumiem esot uzcelta jaunā šoseja, kas savieno Erevānu ar Kalnu Karabahas galvaspilsētu Stepanakertu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņujorkā dzimušais Džeralds Kafesjans ieguldījis vairākus simtus miljonu (!) dolāru dažādos biznesa un labdarības projektos, tostarp uzbūvējis Erevānas Modernās mākslas muzeju un iegādājies tā kolekciju. Pats muzejs atgādina ap 300 metrus garu, slīpu metro tuneli daudzos stāvos, pa kuru virzās eskalatori. Katrā stāvā atrodas izstāžu zāles, daži eksponāti novietoti blakus eskalatoriem. Atklāti sakot, mani visas šīs instalācijas, par mākslas darbiem dēvētās apzeltītās automašīnas un dejojošo zaķu skulptūras ne visai interesē, bet tā jau ir gaumes lieta. Virs tuneļa izbūvētas grandiozas balta akmens kāpnes, kuras vietējie dēvē par “kaskādi”. No augšas paveras skats uz armēņu nacionālo simbolu – 40 kilometrus tālo, sniegiem klāto Ararata kalnu, kas šodien atrodas Turcijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.