Papule: Būtu grēks apgalvot, ka ārpus lielajām pilsētām dzīvo mazāk gudri bērni 11
Pastāv mīts, ka mazajās skolās ir zema zināšanu kvalitāte, bet – tam tā nevajadzētu būt? Vaicā TV24 raidījuma “Dienas personība ar Veltu Puriņu” vadītāja.
“Šo etapu esam izslimojuši. Un tie skolēni, kas uzrāda šobrīd starptautiskās olimpiādēs augstus rezultātus, nebūt nav mācījušies Rīgā, bet nākuši no reģioniem un mazām skolām. Tādu faktu un apliecinājumu tam nav, tāpēc būtu grēks to apgalvot, ka ārpus lielajām pilsētām nedzīvo gudri bērni,” tā atbildēja Evija Papule, pedagoģe.
“Tieši pretēji, runājot par dažādu tehnoloģiju pieejamību mācībās, parādās kāds cits paradokss – skolēnu skaitam būtu jābūt mazākam, ja gribam personalizēti mācīties un organizēt pašvadītu mācību procesu, kas tagad ir moderni un kas būtu atbilstīgi skolēnu vēlmēm. Bet skolās, ja drīkst tā teikt, nedrīkst būt klases izmērs pret skolēnu skaitu primārais.”
“Par skolēnu-skolotāju proporciju pēc Covid-19 starptautiski runā maz. Mēs mazliet, veidojot resursu pārdali, koncentrējamies uz lietām, kas bija aktuālas pirms pieciem gadiem, bet tagad vajadzētu pievērsties ES fonu sadalei tām skolām, kurās ir garantija, ka arī pēc gadiem būs pietiekams skolēnu skaits. Tāpat svarīgi būtu mācību vidi darītu pieejamu Ārī attālāk dzīvojošajiem, jo vadāt katru dienu bērnus, nav resursu efektīva izmantošana.”