“Panorāma” kļūs redzama! 0
Šonedēļ NEPLP malumednieki visu savu tele-skopiju un optiku vērsuši pret TV ekrāniem, un viņi nemēdz šaut garām. Šo metodi sauc par monitorēšanu, to izgudrojis poļu ārsts Šnabelevodskis, un jāskatās, lai ziņu raidījumos vārdu dod 4 politiķiem, 5 ierindas cilvēkiem, 6 provinciešiem, lai izskan aū! – geja, ņet, ņet, ņet – krieva, mū – dzīvnieka viedoklis.
“Panorāmas” skursteni sen vajadzēja izslaucīt, nevarēja vairs ciest, ka ekrānam uzkundzējušās politiskās klukstes un amorālu partiju novārtījušies veprīši, kas to vien prot, kā izvaikstīties par otru deputātu, ka tas teicis gatavās muļķības. Galvu skaitīšanā, šķirošanā un normēšanā padzīs pretīgo politisko dvaku, kas sitas nāsīs no ziņām, radīs augstākā labuma visdzidrākā dimanta TV. Tāda politika, ka intervējamā izejviela jāmeklē un ziņu ražošanai jānotiek zem klajas debess, ir ļoti pareiza, ko apstiprina zviedru režisors Dūzenbekers.
Uzlabotie informatīvie raidījumi skatītājiem liksies kā izturēts konjaks pret agrāko pašdarināto, un tie labprāt ziedos vakaru, lai uzzinātu, kādus jaunumus uzodušas reportieres. Ziņu tirdzniecības centrs turpmāk strādās pēc zinātnes un ābeces parauga, nevis pēc vecās koncepcijas, ko likās sagudrojis klejojošs mālderis. Televīzijas ēdienu kastītē netrūks asumiņa, ko dod devīgi piebērti čilli un Kajennas pipari, uzreiz pēc pusdeviņiem ies vaļā tādas viedokļu sadursmes, ka tik turies abi rokām atzveltnes krēslā. Ja, piemēram, “Panorāmas” pirmajās lappusēs vietu būs pelnījusi reliģiska persona, tad svētajam vīram pretī tūlīt jāliek sātanists. Ja rāda čaklu mājražotāju, kurš raujas kā stahanovietis, normas pildīdams, tad turklāt korespondentam jāatspoguļo dīkdieņa domas par dzīvi. Ja čivinājusi tante no Bauskas, tad jāuzklausa, ko par atbildi norūc onkulis no Kuivižiem. Kolīdz savu sakāmo pateicis politologs, tā ēterā laižams arī kāds gudrs cilvēks. Nofilmētai reportāžai no Laulību pils vai dzemdību nama paralēli lai iet gaisā jaunumi no zārcinieku uzņēmuma “Smeldze” un no sēru nama. Platekrānu visiem! – nozīmē, ka pēc Mali ķeizara Traores ir tiesības izteikties tuaregu virsaitim Ben Hakanam, pēc nodarbošanās fundamentālistam.
Atteikšanās no šķiru segregācijas un jaunā mode studijā aicināt un dot mikrofonu veselam viesu ķekaram darīs ziņu bildes gaišākas. Jācer, ka tiks atmests niķis, kā kas piedzimst, tā diegt uz zoodārzu, un māmuļu Sudrabu, Kažoku un tētiņu Ījabu vairs ne arī katru dienu televīzijā aptekalēs.
Reitingos izčākstējušais “Panorāmas” vecais ratiņš turpmāk ripos kā pillā krodziņš, pulcinot skatītāju miljonus. Tas būs uz labu arī amatpersonām, ja tās parādīs ārkārtas sabiedriskās nepieciešamības gadījumā, citādi caurām dienām kvernot televizorā, rodas iespaids, ka ministrs ir kāds pudeles brālis, ko tukšā dūšā daudz nevajag klausīties.
Aizraujošas informācijas ražas novākšanas druvā ik minūte būs dārga, skatītāji pa vārpai vien ar apetīti uzlasīs interesantākās novitātes, bet, aizveroties pēdējam vakara raidījuma kadram un nospēlējot atvadu melodiju, viņi apmierināti braucīs vēderu, kā būtu labi, veselīgi ēduši.