Banānu kvass imunitātei 0


Mazie jeb tā sauktie dāmu pirkstiņu banāni ir daudz saldāki par parastajiem deserta banāniem, tāpēc tos reizēm dēvē par cukura banāniem. Tie ir tikai 10–12 cm gari un ar daudz plānāku miziņu. Ik pa laikam nopērkami arī vietējos veikalos, bet ir vismaz divreiz dārgāki par deserta banāniem.
Foto – Aija Geida

Lai stiprinātu imunitāti, noder sena tibetiešu recepte – īpaši darināts kvass. Beata to gatavo jau vairākus gadus un iesaka citiem. Latvijā par šādu spēka dzērienu zinot daudzi.

Četrus banānus noskalo karstā ūdenī, noloba mizas, nedaudz sagriež. Mizas iesien marlē un ieliek trīslitru burkā. To pielej ar ūdeni, kurā iejaukta glāze cukura. Vēl iemaisa tējkaroti biolakto vai skābā krējuma. Burkai uzklāj marli un noliek tumšā vietā, kur netiek klāt gaisma. Atstāj, lai rūgst 10 dienas. Pirmajās dienās ar koka karoti izmaisa. Ja virsū veidojas it kā pelējums, to noņem, bet tas nav nekas slikts vai kaitīgs. Ja telpa vēsāka, kvass jāraudzē ilgāk, bet ne vairāk par 14 dienām.

Dzēriens ir ļoti garšīgs. Tajā rodas burbulīši līdzīgi kā ieskābušās bērza sulās. Kvasu izkāš. Nereti izdodas šķidrāks, citreiz biezāks – vērtīgāks ir tumīgākais.

Dzer pa pusglāzei trīsreiz dienā pirms ēšanas. Trīs litri ir viens kurss. Dzērienu drīkst dot arī bērnam, bet ne vairāk par 50 militriem vienā reizē.

Banānu kvass atjauno šūnas, palīdz veidoties kolagēnam, īpašai olbaltumvielai, kas ir saistaudos un kaulos, tas uzlabo ādas un visa organisma veselību.

Reklāma
Reklāma
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.