Foto. pexels.com/_ quietbits _

Pandēmija neatgriezeniski ietekmējusi pasauli – izzudīs biznesa centri un pat investīcijas satiksmē. Par ko viss pārvērtīsies? 9

Saskaņā ar jaunu pētījumu koronavīrusa pandēmijas ietekme uz pasauli saglabāsies pat pēc gadiem, jo ​​slimība ir mainījusi cilvēku paradumus. Jo īpaši viņi tagad daudz vairāk laika pavada mājās, kas var mainīt pilsētu un rajonu struktūru.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts prognozē, ko Ukrainai atnesīs Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās
Pieci tūristi smagi saindējušies. Viņiem ticis servēts nevis alkohols, bet…
5 visbiežākās kļūdas, ko pieļauj autovadītāji
Lasīt citas ziņas

Pilsētplānotāji, saka: “Pēc pandēmijas amerikāņi pārsteidzoši daudz paliek mājās, un, ja šie izmainītās uzvedības modeļi saglabājas, tie varētu nozīmēt būtiskas ilgtermiņa izmaiņas mājām, uzņēmumiem, pilsētām un transportam”.

Jau 2023. gadā cilvēki ārpus mājas pavadīja par aptuveni 51 minūti mazāk nekā 2020. gadā. Tajā pašā laikā ikdienas braucienu laiks tika samazināts par 12 minūtēm. Pētnieki analizēja datus par vairāk nekā 34 000 amerikāņu laika izmantošanas izmaiņām 2019., 2021., 2022. un 2023. gadā. Izrādījās, ka pandēmijas dēļ strauji samazinājās ārpusskolas, ārpusdarba aktivitātes un dažādi izbraucieni, par to plašāk vēsta izdevums Cosmos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Respondenti sāka pavadīt mazāk laika aktivitātēm ārpus mājām, tostarp kultūras pasākumiem, iepirkšanās un braukšanai uz darbu. Tajā pašā laikā vairāk laika tika pavadīts mājās. Pēc pētnieku domām, tas varētu novest pie pilsētplānošanas pārstrukturēšanas. Jo īpaši notiks pāreja no uz uzņēmējdarbību orientētiem pilsētu centriem par telpām, kas paredzētas dzīvojamo telpu vajadzībām un atpūtai.

Tā kā katru dienu arvien mazāk cilvēku pārvietojas, pilsētas var koncentrēties uz to, lai kļūtu par patēriņa, izklaides un atpūtas centriem, nevis ražošanai. Pilsētu plānotāji var pārskatīt zemes izmantošanas plānus, lai samazinātu biroju un ar to saistīto komerciālo īpašumu skaitu. Tā vietā priekšroka tiks dota daudzdzīvokļu mājokļiem un atpūtas vietām.

Šādu globālu izmaiņu dēļ tradicionālās investīcijas pilsētu lielceļos un piepilsētas dzelzceļa paplašināšanā var novirzīties uz gājēju un velosipēdistu drošības uzlabošanu, atbalstot iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem transportu un efektīvāk apmierinot pilsētu iedzīvotāju mainīgās vajadzības.

Pilsētās var palielināties mazu, blīvi apdzīvojamu kompleksu skaits, ko iecienījuši jaunieši ar zemiem ienākumiem. Šāda veida mājoklis ļauj piekļūt visām ērtībām bez nepieciešamības pārvietoties. Pilsētas arvien vairāk koncentrēsies uz sabiedrisko dzīvesveidu.

Gandrīz 60% cilvēku Amerikā izvēlas strādāt attālināti, ja viņiem tiek dota tāda iespēja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.