Pandēmija iemāca sportot mājās. Kādu elastīgo gumijas lenti izvēlēties aktīviem treniņiem? 2
Regīna Olševska, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Vēlos mājās treniņiem sporta piederumu veikalā iegādāties elastīgo gumijas lenti, kura mēdz būt dažādās krāsās. Kura no tām piemērota iesācējam? Aija Siguldas novadā
Atbild medicīnas sabiedrības “ARS” fizioterapeite Elīna Rozenfelde: “Gumijas vingrošanas jeb aerobikas lentes, kuras izmanto arī medicīniskajā rehabilitācijā, darbojas kā pretestības trenažieris. Atkarībā no elastības pakāpes un stiepšanas pretestības tās mēdz būt dažādās krāsās.
Gaišas krāsas – bēša vai dzeltena – liecina par nelielu, bet sarkana, zaļa un zila par vidēju un stipru pretestības pakāpi. Ļoti tumšas krāsas, piemēram, melnas lentes domātas ļoti spēcīgiem, trenētiem cilvēkiem. Gaišās krāsas lentes piemērotas iesācējiem, jo tām ir maza pretestība. Vienā kārtā tās var izmantot roku, bet divkārt saliktas – kāju muskuļu treniņam.
Gumijas vingrošanas lentei jābūt pietiekami garai – vismaz 1,5–2 metri, lai treniņa laikā tās galus varētu aptīt ap plaukstu, pārlocīt uz pusēm vai piestiprināt nekustīgam šķērslim. Turklāt gara lente ļauj vingrojumus veikt plašā amplitūdā. Lai gumijas lenti būtu vieglāk satvert, tās galus vajag aptīt ap plaukstu.
Veicot noteiktus vingrojumus mājas apstākļos, vienu lentes galu var kaut kur fiksēt, piemēram, pie smagām mēbelēm, aizslēgtu durvju roktura. Ja paredzēts darboties ar abiem lentes galiem, tās vidusdaļu var nostiprināt aiz atvērtu durvju rokturiem.
Gumijas vingrošanas lente jāsargā no tiešu saules staru un karstuma iedarbības. Mitrumā tā salīp, tādēļ to vajag “iepūderēt” ar krītu vai talku. Pirms lietošanas vienmēr jāpārliecinās, vai gumijas lente nav bojāta, jo stiepjot tā var pārplīst.”
Lentes vietā var iegādāties gumijas espanderi, kurš sastāv no elastīgas lentes vai auklas, kurai abos galos piestiprināti rokturi. Tos var aizāķēt aiz kāju pēdām vai kāda šķēršļa, turklāt tos ērti satvert un trenējoties nesvīst un nenogurst plaukstas.