Protams, ne vienmēr ir vienkārši nodibināt attiecības ar audžubērniem, un reizēm nelīdz pat laiks un pacietība, īpaši ar vecākiem bērniem. Ko darīt, ja audžubērna attieksme pret tevi ir konsekventi noraidoša? 1
Portāls Secondwivesclub.com piedāvā šādus padomus:
- Saproti, ka audžubērna noraidošā attieksme pret tevi ir viņa problēma, nevis tava.
- Izbeidz nemitīgi raizēties par šo problēmu un labāk koncentrējies attiecībām ar savu vīru.
- Neignorē sevi kā personību un nepiešķir pārmērīgi lielu nozīmi savai audžumātes lomai. Katru dienu atvēli kādu brīdi sev un neaizmirsti pati savus mērķus, sapņus, emocijas un intereses.
- Meklē citu audžumāšu atbalstu. Ir svarīgi apzināties, ka tu neesi viena.
- Tev nav obligāti jājūt īpašas simpātijas pret audžubērniem, taču pret viņiem jāizturas ar cieņu.
- Emocionālā ziņā negaidi no audžubērniem pārāk daudz, tas tev aiztaupīs liekus sarūgtinājumus un vilšanos.
- Pats galvenais, atceries, ka viņi vēl ir bērni un parasti ne pie kā nav vainojami – viņi nav pieprasījuši savu vecāku šķiršanos, ko bija spiesti pārdzīvot.
- Un visbeidzot, vēl viens padoms. Nekad nebaidies atzīt, ka tu nevari panākt vēlamo viena – aprunājies ar savu partneri, konsultējies ar ģimenes psihologu, meklē attiecīgo literatūru grāmatās un internetā.
Kāda sieviete atteicās no brīnišķīgām attiecībām, jo nespēja pārvarēt sava jaunā vīra bērnu pretestību, un vēl tagad, pēc daudziem gadiem, viņa netiek vaļā no emocionālā tukšuma un pašpārliecinātības trūkuma, ko viņā atstājuši šie divi “īstā ellē” pavadītie gadi.
“Tagad es saprotu, ka man būtu vajadzējis būt mazliet lielākai egoistei,” viņa atzina jau nedaudz vēlāk pēc notikušā. “Bērni galu galā būtu pieauguši un aizgājuši savā dzīvē, bet pie mūsu attiecībām bija vērts piestrādāt un tās būtu bijis iespējams saglabāt. Tagad mēs abi esam vientuļi un ievainoti,” par sievietes atzīšanos vēstī portāls.