Foto-Shutterstock

Pamācība, kā no dzijas uztaisīt skaistas, krāsainas dekoratīvās bumbas 0

Šādas gaisīgas dzijas bumbas der dažādiem dzīves gadījumiem – gan Ziemassvētkos, gan kāzu vai bērnu istabas rotāšanai, gan arī romantiskam vakaram kopā ar mīļoto, ja vēlaties lēti, bet oriģināli radīt noteiktu noskaņu (viss atkarīgs no krāsas!). Izveidot tās mājas apstākļos nav grūti, ja sekosiet dažiem svarīgiem padomiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Būs nepieciešams:
baloni, kuri, uzpūsti 30 cm diametrā, būs pēc iespējas apaļākas formas. Ja esat uzmanīgs, tad varēsiet vienu balonu izmantot vairākas reizes;
pārtikas plēve;
diegs balona astītei;
augu eļļa;
PVA mēbeļu līme (parastā kancelejas PVA neder!) – apm. 1 l uz 10 bumbām (30 cm diametrā), ko lieto kokam un kas nav emulsija;
ūdens;
ciete;
akrila dzija (300 m uz 100 g) vai kokvilnas dzija;
palīgs, avīzes ne pārāk tīrajam darbam uz grīdas, kā arī lietusmētelis rokdarbnieka apģērba aizsardzībai no līmes.

Darba gaita.
1. Uzpūš balonus līdz 30 cm diametram. Katru balonu aptin ar pārtikas plēvi, lai balona gumija nesarautos līmes dēļ. Savukārt, ja izmantos balonus vēlreiz, rūpējas, lai ar plēvi tiktu aptīta arī gandrīz visa astīte, atstājot galiņu turēšanai. Citādi, pūšot balonu otrreiz, nedaudz nogaršosiet līmi.
2. Aptītos balonus apsmērē ar eļļu, lai līme tik ļoti nesaķertos ar plēvi, kas var radīt problēmas tālākajā darba procesā.
3. Gatavo līmes šķīdumu nelielā, bet platā traukā: 300 ml līmes + pāris ēd. karotes cietes + 30 ml ūdens. Visu samaisa, lai ciete izšķīstu. Svarīgi, lai līmes šķīdums nešķistu šķidrāks par līmi, kas nav atšķaidīta. Šis šķidrums nodrošinās to, ka dzijas bumba būs cietāka.
4. Tagad ir nepieciešams palīgs! Viens procesa dalībnieks mērcē dziju līmes šķīdumā, lai tā pilnībā piesūktos ar to. Otrs tin šo dziju uz balona. Lai dzija neslīdētu, pirmo aptīšanas manevru jānoslēdz ar mezglu. Tad var turpināt tīt visādos virzienos. Un vēl – ievērojiet, ka rūpīgi aptīt ir ērtāk, ja tin pa garākiem dzijas posmiem uzreiz. Svarīgi šim procesam izvēlēties tādu vietu mājoklī, kur nav dārgi tepiķi vai parkets, jo būs netīrība.
5. Kad balons ir daudzmaz aptīts vēlamā biezumā (ievērojiet, ka nav vērts pārspīlēt, jo pārāk blīvi uztītā dzija ne tikai ilgi žūs, bet arī neļaus izņemt balonu), tas ir karināms vietā, kur varētu ātri un netraucēti izžūt līme. Piemēram, vakarā uz balkona vai vannasistabā. Ja viss notiek, tad no rīta varēsiet pāriet pie patīkamākā posma – bumbas atbrīvošanas.
6. Pilnībā izžuvušos balonus ar dziju jāsatver aiz “astītes”, ja iespējams, tā jāatsien un jāizlaiž gaiss. Var arī balonu caurdurt. Plēvi un balonu uzmanīgi izņem caur vienu no gaisa bumbas starpām

CITI ŠOBRĪD LASA

Šādi sataisa vai nu vienkrāsainas, vai daudzkrāsainas bumbas. Ar tām var rotāt eglīti, telpu vai ko nu sirds kāro.

Un viss – dzijas gaisa bumbas ir jūsu rīcībā!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.