Der zināt! 0
Pārtikas un veterinārais dienests neiesaka iegādāties līdzekļus, kas nav reģistrēti Uztura bagātinātāju reģistrā. Iespējams, tādus var nopirkt no izplatītājiem vai internetā, taču varbūtējā veselības kaitējuma gadījumā neviens nebūs atbildīgs.
Pārtikas un veterinārais dienests aicina neiegādāties un nelietot:
Uztura bagātinātāju OxyELITEPro, ko reklamē kā derīgu svara kontrolei un muskuļu masas palielināšanai. Tā lietošana var izraisīt aknu mazspēju!
Uztura bagātinātāju sportistiem Jack3D, ko reklamē kā pirmstreniņa kokteili spēka un enerģijas palielināšanai. Taču līdzeklis satur neatļautu sastāvdaļu – centrālās nervu sistēmas stimulatoru, kam ir līdzīga iedarbība kā amfetamīnam, tas var ietekmēt sirdsdarbību, pat radīt asiņošanu smadzenēs.
DER ZINĀT
Uztura bagātinātājs nedrīkst aizvietot pilnvērtīgu uzturu.
Ātrais efekts bieži vien var būt neveselīgs.
Ikviens uztura bagātinātājs jālieto tikai vajadzības gadījumā. Vislabāk pirms tam konsultēties ar ārstu.
Ir sastāvdaļas, kam nav laba savstarpējā mijiedarbība. Ja vienlaikus lieto vairākus uztura bagātinātājus, noteikti ingredienti cits citu var bloķēt.
Noteikti jāizlasa un jāievēro marķējumā vai instrukcijā rakstītais. Nedrīkst pārsniegt ieteikto daudzumu un lietošanas kārtību!
Jāizvēlas līdzeklis, kam nav lieku piejaukumu.
Neļauties saskābt!
Nereti organisms dzīvo kā badā pat tad, ja ēdam pilnvērtīgu pārtiku. Tas notiek tādēļ, ka iekšēji saskābstam. Starp šūnām un kapilāriem atrodas starpšūnu telpa jeb starpšūnu šķidrums, kur atrodas mazas saistaudu slotiņas. Tās darbojas kā filtrs – aizķeras viss, kas mums nav vajadzīgs, tomēr nav izvadīts no organisma. Iespaido arī ilgstošs stress, nepilnvērtīgs miegs un pārāk liela slodze. Tas viss pa kriksim vien nogulsnējas, uzkrājas starpšūnu šķidrumā, kavē bioķīmisko procesu norisi, apgrūtināti darbojas šūnas un fermenti.
Iekšējā skābuma neitralizēšanai organismam nākas tērēt ļoti daudz enerģijas. Pirmais, ko sajūt – tādu kā mūžīgo nogurumu. Cieš veselība, visvairāk – nieres, arī kuņģis, jo tam jāpārstrādā pārāk daudz skābes. Vājinās imunitāte, pasliktinās atmiņa.
Iekšējo skābumu noņem vieglas fiziskās aktivitātes.
Vismaz trīs reizes nedēļā 20 līdz 30 minūtes jāizkustas mērenā slodzē – skrienot, braucot ar velosipēdu, peldot vai nūjojot. Der visi sporta veidi, kur, pieaugot tempam, palielinās pulss. Vajadzīgo pulsa līmeni izrēķina pēc formulas – no 220 atņem savu vecumu un reizina ar 0,6 (ja neaktīvs) vai 0,7 (ja aktīvs sportotājs). Iemācīties skaitīt pulsu ir diezgan vienkārši, iespējams iegādāties arī pulsometru.
Attīrīties: tas vairo spēku
Vienkāršākais – apmēram trīs nedēļas ēst produktus, kas rada sārmainu vidi organismā. Atslodzei der ievērot tā dēvētās ūdens stundas. Tās var zināt, sekojot Mēness kalendāram vai izmantojot 36,6 °C lasītājiem labi zināmo kalendāru 52 nedēļas labsajūtai. Attīrīšanās sastāvdaļa var būt arī rīta rosme, tāds lēnais darbiņš, ko dāvājam savam organismam. Ja organisms attīrīts, tas labāk funkcionē, vairāk spēka un enerģijas.
Svarīgi, lai kārtībā ir zarnu trakts, tās ir imunitātes mājas. Ja vēders kārtībā, tad arī smaids sejā! Der zināt, ka iekšējie orgāni veic intensīvu attīrīšanas darbu aptuveni no vienpadsmitiem vakarā līdz trijiem rītā, tātad šajā laikā būtu vēlams gulēt ciešā miegā.
Padzerties: ūdens ir dzīvība
Ūdenim ir milzīga nozīme, tas palīdz organismam izvadīt sārņus. No rīta pirmais gājiens ir pēc prāvas ūdens krūzes, vislabāk, ja var izmalkot puslitru ūdens. To izdzer tukšā dūšā, stāvot kājās. Šādi tas uzreiz nokļūst zarnās. Pēc miega, kamēr sfinkters jeb muskulis starp kuņģi un zarnām ir vaļīgs, iemalkojot pietiekami daudz ūdens, tas ātri nokļūst zarnās. Tā padzirdinām labās baktērijas un zarnu bārkstiņas, tātad stiprākas kļūs organisma aizsargspējas.
Ja vien nesirgst ar kādu nieru kaiti, dienā jāizdzer daudzums, ko rēķina pēc šādas formulas – 30 mililitri šķidruma uz svara kilogramu. Lielākajai daļai jābūt ūdenim, pārējais – zāļu un zaļā tēja, kā arī glāze svaigi spiestas sulas. Vislabākais ūdens ir no avota, it īpaši, ja tas krīt no augstuma – tādā ir daudz brīvu elektronu. Var ūdeni strukturēt pats – sasaldēt un atlaidināt. Vai arī dzert speciāli bagātinātu ūdeni.