Uzmanīgi – magnētiskais lauks! 0
Gandrīz vienīgais ierobežojums cilvēkiem ar kardiostimulatoru ir magnētiskās rezonanses izmeklējuma veikšana. Atsevišķos gadījumos, kad tas ir neaizstājams, dažkārt ar kardiologa ziņu to tomēr izdara, riskējot, ka aparāts tiks sabojāts. Parasti gan var izlīdzēties ar datortomogrāfiju vai citiem izmeklējumiem. Pēdējo gadu laikā tiek piedāvāti arī kardiostimulatoru modeļi, kam magnētiskā rezonanse nekaitē. Protams, nav ieteicams uzturēties arī citu veidu spēcīga magnētiskā lauka ietekmē, piemēram, atrasties transformatora būdās, kur var tikt traucēta stimulatora darbība.
Zināmas neērtības rodas, arī pārvietojoties ar lidmašīnu, jo lidostā, ejot cauri drošības kontroles vārtiem, kardiostimulators pīkstēs. Lai nerastos šāda problēma, darbiniekiem jau laikus jāuzrāda ierīces pase.
Piesardzības nolūkos mobilo telefonu nav ieteicams glabāt krūšu kabatā kreisajā pusē, jo pastāv teorētiska iespēja, ka tā zvanīšanas brīdī var tikt traucēta stimulatora darbība.
Ja pacientam ar kardiostimulatoru vajadzīga ķirurģiska operācija, kuras laikā izmanto elektroinstrumentus vai koagulāciju ar elektrību, dažkārt to nepieciešams pārregulēt citā režīmā.
Kontrolē no attāluma
Reizēm slimniekiem, kuriem ir paaugstināts nopietnu sirds ritma traucējumu risks, dod līdzi speciālu datu pārraides aparātu, ar kura palīdzību ziņas par kardiostimulatora darbību nokļūst datu apstrādes centrā, no kurienes ārsts tās saņem savā datorā. Sarkana izsaukuma zīme brīdina, ka radusies kāda problēma, par kuru dakteris saņem arī īsziņu vai elektroniskā pasta vēstuli.
Tad pacientam tiek atgādināts, ka viņam aizmirsies iedzert zāles, stimulatoram drīzumā beigsies baterija vai tamlīdzīgi.