Palīgā! Mājā skudras! Kā no tām tikt vaļā bez ķīmijas? 0
Šogad ļoti cīnījāmies ar skudrām. Kā tikt vaļā no skudrām, kas ieperinājušās nevietā? ANITA MĀLPILĪ
Diemžēl lasītāja nav minējusi, par kurām skudrām ir runa. Cilvēkiem var traucēt vairākas skudru sugas.
Mājās bieži mēdz ieperināties faraonskudras – sīki, dzelteni kukainīši. Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Zooloģijas un dzīvnieku ekoloģijas katedras asociētais profesors, vadošais pētnieks, bioloģijas doktors Voldemārs Spuņģis informē, ka faraonskudras ir sinantropa suga, jo tās mitinās tikai cilvēku mājokļos un Latvijā dabā nav sastopamas. Barojas ar jebkuriem pārtikas produktiem, kas atrodami virtuvē. – Faraonskudras ligzdu var ierīkot zem ledusskapja, plauktā, galda lampā un citur, kur ir siltums. Lai atbrīvotos no kukaiņiem, vispirms jāatrod ligzda. To dara šādi – vietā, kur staigā skudras, novieto mazu gaļas gabaliņu. Stiepjot barību, tās izveidos taciņu līdz ligzdai. Kad ligzda atrasta, to savāc un iznīcina, piemēram, aplejot ar karstu ūdeni, – skaidro Voldemārs Spuņģis.
Bet, ja traucē skudras, kam pūžņi atrodas pārāk tuvu mājai, jāpārvieto tekalētāju mājoklis. Vēsā laikā, kad visas skudras atrodas vienuviet, pūžņa saturu saber maisos un izgāž saulainā vietā mežmalā.
Reizēm cilvēki uzbūvē savrupmāju, teiksim, piejūras zemienē, bet līdzās namam smiltīs ligzdu izveidojušas pelēkās skudras, kas cilvēkiem mēdz kost. Šo skudru ligzdas diametrs var sasniegt pat 20–30 m. Lai no tām atbrīvotos, smiltis, kur ieperinājušās skudras, pārklāj ar mālu, virsū uzber melnzemi, iesēj zāli un laista. Skudrām dzīves apstākļi kļūst neciešami, un tās pārvācas uz citu teritoriju.