Foto – Fotolia/JackF

Palielināti limfmezgli: par ko tas var liecināt? 0

Par ko liecina palielināti vai sāpīgi limfmezgli? Vai šādas izpausmes var būt pēc vakcinēšanās? Kādi izmeklējumi jāveic? SOLVITA A. SALASPILĪ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Atzīmējiet šos datumus savā kalendārā! Katras zodiaka zīmes laimīgākās dienas aprīlī
Šāds kritums vēl nav pieredzēts: Krievijā vērojamas pirmās sabrukuma pazīmes, taču sliktākais vēl esot tikai priekšā
TV24
“Ukraina ir atstūmusi atpakaļ krievus…” Sirskis nosaucis, kādus panākumus Ukrainas armija guvusi frontē martā
Lasīt citas ziņas

Limfātiskā sistēma ir imūnsistēmas daļa, ko veido zirņa vai pupiņas lieluma limfmezgli, limfvadi, kaulu smadzenes, aizkrūts dziedzeris un liesa. Šajā sistēmā cirkulē limfa – caurspīdīgs, viegli iedzeltens šķidrums, kas lielākoties sastāv no ūdens un filtrē visus asinīs nonākušos komponentus. Tādējādi ar limfu organismā pārvietojas audu barības vielas, šūnu darbības atkritumi, toksīni un baktērijas. Turklāt limfātiskā sistēma nodrošina arī imunitāti, tāpēc tās pareiza funkcionēšana ietekmē gan veselību, gan skaistumu.

Hematoloģe profesore Sandra Lejniece skaidro, ka palielināti, sāpīgi limfmezgli, vispārējs nespēks, paaugstināta ķermeņa temperatūra var liecināt par iekaisumu vai vīrusa infekciju, bet iemesls var būt pat limfomas jeb limfātiskās sistēmas vēža attīstība. Tāpēc nepieciešami izmeklējumi, pat ja limfmezgli ir palielināti jau sen un šķietami netraucē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, var gadīties, ka mazliet palielinātais limfmezgls nesāp, nav arī paaugstinājusies temperatūra. Tas visdrīzāk nozīmē, ka kādas slimības vai lokālas infekcijas dēļ ir palielinājusies limfmezgla aktivitāte. Šādā reizē līdz ar slimību dažu dienu laikā viss normalizējas.

Vakcīnām, gluži kā jebkuram medikamentam, mēdz būt blaknes un nevēlamas reakcijas. Ja pēc potes limfmezgli palielinās, tas liecina par organisma reakciju – gatavību cīnīties pret slimību izraisītājiem. Ja palielinājums saglabājas ilgāk nekā 3–4 dienas, jāapmeklē ģimenes ārsts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.