Publicitātes foto

Palikt savā samierināšanās pilī 0

“Cīnoties ar (iedomātiem, šķietamiem un pavisam īstiem) dēmoniem, mēs tīrām savu vidi – kā fizisko, tā arī virtuālo,” raksta laikmetīgās mākslas centra “kim?” komanda, norādot, ka pauzes laikā tiek pārcilāts arhīvs, “lai pavisam drīz paziņotu par aizraujošu sadarbībā bāzētu projektu, un strādājam citām nākotnes iecerēm”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Taču ārkārtas situācija “kim?” atgādinājusi Kārļa Ulmaņa bēdīgi slaveno frāzi, kas tika translēta radio 1940. gada 18. jūnijā: “Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās”.

“Vēsturiskā kontekstā problemātiska un vēl joprojām polemiska, tā šodien vairāk kā iepriekš ir pateicīga iedzīvināšanai no jauna. Mēs skandinām un riņķojam ap šiem vārdiem no savām piespiedu vienatnes lokācijām Rīgas ietvaros. Viensētas, radošas vienpatības un rosinoša tukšuma kvalitātēm piesātināta, tā ir pilsēta, kuru pārklāj dziļa un vietumis necaurredzama nostalģijas migla. Kā vēsturiska emocija šis laikmeta simptoms tiek izdzīvots, mums tagad ilgojoties pēc tādas pagātnes, tādām mājām (no mājām!), kas, vai nu vairs nepastāv vai vispār nekad nav eksistējusi/šas,” raksta “kim?”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd vairāk kā agrāk (visnotaļ bēdīgi taustāmā vīrusa dēļ) saprotam, cik ļoti esam saistīti vienotā plūstoši peldošā apmaiņā. Varbūt pie vainas lasāmviela, vērotās lekcijas un nerimstošās zoom tikšanās, bet arvien vairāk sākam sliekties klāt vispārējai domai, ka galvenais, uz ko šī baktērija mums norāda, ir tas, ka mēs neesam vieni.

Laikā, kuru raksturo lēni lienoša nākotnes anulēšana, tas vienlaicīgi norāda uz vairāk filozofisku nojēgu par to, ka cita veida pasaule ir iespējama.

“Bet pagaidām un kamēr tas vēl nav noticis, droši (ie)slīgstiet atpakaļ savās sēdvietās, jo mēs aicinām pievienoties un noklausīties mūsu drauga Viktora Timofejeva 2016. gadā veidoto noise konceptalbumu Palace of Piece Reconcilliation (“Miera un samierināšanās (samierināšanas?) pils”). Četrus gadus gulējis kādā Bruklinas loftā Ņujorkā un nav bijis pieejams juridiskas cīņas dēļ ar namīpašnieku, tas šodien piedzīvo savu jauno brīvību.

Timofejevs atgriezies šajā audiovizuālajā pasaulē un izveidojis īpašu web prezentāciju, ko pavada Simon Kounovsky veidots mūzikas video, kuru noskatīties ŠEIT,” piedāvā “kim?”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.