Foto – Shutterstock

Pirmā palīdzība sāpošam kaklam. Eniņas, Sumeragas un Naudiņas padomi 0

Saaukstēšanos bieži vien pavada nepatīkama kasīšanās un sāpes kaklā. Lai no tām atbrīvotos, noder vasarā salasītie un izkaltētie ārstniecības augi, kā arī bišu produkti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Ja iekaisusi rīkles gļotāda un sāp kakls, tas jāskalo ar stipri savārītu salvijas tēju. Arī kliņģerīšu tējai ir labas pretiekaisuma īpašības, pat labākas nekā kumelītēm. Kaklu var skalot arī ar sālsūdeni vai pat ar tīru ūdeni, galvenais, lai tas nav karsts, bet silts, ķermeņa temperatūrā. Tāpat iekaisušu kakla gļotādu palīdzēs nomierināt silts piens ar karotīti medus, piciņu sviesta un šķipsniņu sodas,” skaidro otorinolaringoloģe Gunta Sumeraga. Salvijas tēju vai novārījumu nevajag izmantot grūtniecības laikā.

Smiltsērkšķu eļļai arī piemīt unikālas spējas mazināt iekaisumu un sadziedēt kakla gļotādu. Var izmantot aptiekā nopērkamos aerosolus, kuru pamatā ir smiltsērkšķu eļļa, bet arī pats var pagatavot līdzīgu maisījumu. Gatavus augļus saspaida vai samaļ, lej traukā un noliek siltā vietā. Eļļu, kas izdalās un nostājas virspusē, nosmeļ ar karoti un pārlej pudelē. Pirms lietošanas tā noteikti jāatšķaida ar kādu bāzes eļļu, piemēram, olīveļļu, attiecībā 1 : 3.

CITI ŠOBRĪD LASA

Farmakoloģe Vija Eniņa par ļoti iedarbīgu uzskata kakla skalošanu ar sālsūdeni. To pagatavo, glāzē ūdens izšķīdinot tējkaroti sāls (var gatavot arī vājāku šķīdumu) un skalojot 5 – 6 reizes dienā. Vēl viena kakla skalošanas līdzekļa recepte: smalki sagriež alojes (alvejas) lapas gabaliņu, aplej ar ūdeni un ļauj kādu stundu ievilkties vai izspiež tējkaroti lapas sulas un atšķaida to glāzē ūdens. “Kakla sāpju mazināšanai var košļāt arī ķiploka daiviņu, sūkāt medu, vislabāk – ar visām šūnām, košļāt un norīt pa gabaliņam kalanhojas lapu,” viņa stāsta.

Uzziņa

Iekšķīgai lietošanai – eikalipta lapu novārījums. Aplej 1 ēdamkaroti eikalipta lapu drogu ar 1 glāzi verdoša ūdens, vāra uz mazas uguns 5 – 10 minūtes, nokāš, atdzesē un lieto pa ceturtdaļglāzei 3 – 4 reizes dienā.

Padoms

Apiterapeite Solvita Maruta Naudiņa: “Iesaka sūkāt propolisu, lietot ar siltu tēju vai pienu atšķaidītu medu, kā arī ierīvēt kāju pēdas ar medu un uzvilkt vilnas zeķes. Ja kakls iekaisis un sāp, dažus propolisa gabaliņus košļā 10 – 15 minūtes ar vienas divu stundu pārtraukumu. Pieaudzis cilvēks dienā var patērēt 1 – 3 gramus propolisa. Var lietot arī propolisu smiltsērkšķu eļļā – eļļa mīkstinās gļotādu, bet propoliss darbosies pret vīrusiem un iekaisumu. Pieaugušie to lieto pa 1 ēdamkarotei, bet bērni – pa 1 tējkarotei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.