Focus_Bell/SHUTTERSTOCK ilustrācija

Bieži moka aizcietējumi. Ko šādā gadījumā iesaka uztura speciālisti? 12

Regīna Olševska, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Mani bieži moka aizcietējumi. Ģimenes ārste lika lietot medikamentus, bet es gribētu vispirms izmēģināt dabiskas metodes. Ko šādā gadījumā iesaka uztura speciālisti? Alise Ogrē

Atbild uztura speciāliste Ksenija Andrijanova: “Nav universāla līdzekļa pret aizcietējumiem, kas palīdzētu pilnīgi visiem. Pirmais, ko var darīt – izdzert glāzi sulas, kefīra vai jogurta, kam pievienota pustējkarote pārtikas kliju. Palīdz arī žāvēti augļi – plūmes, aprikozes –, kurus vajadzētu lietot nevis tukšā dūšā vai uzreiz pēc ēdienreizes, kad kuņģis ir piepildīts, bet gan starp tām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā vēdera izejas veicinātājs var darboties arī gāzēts dzeramais ūdens. Dažiem palīdz maize, piemēram, rupjmaize, kas satur daudz šķiedrvielu. Ieteicams lietot arī citus pārtikas produktus, kas satur šķiedrvielas, jo tās darbojas kā skrubis, palīdzot savākt no zarnu sieniņām to saturu un izvadīt laukā. Var izmantot arī sennas tabletes vai tēju. Cik daudz tos lietot, vajadzētu pārrunāt ar ārstu, jo sennas preparāti ir ļoti iedarbīgi.

Lai normalizētu vēdera izeju, ļoti svarīgi pieradināt organismu ēst brokastis, uzkodas, pusdienas, vakariņas vienā un tajā pašā laikā. Ar laiku pirms maltītēm automātiski sāk izdalīties kuņģa sula, gremošanas process sakārtojas un arī vēdera izeja kļūst regulāra. Svarīga ir arī šķidruma uzņemšana – dienā jāizdzer 30 ml ūdens uz katru svara kilogramu.

Ja darba laikā pārsvarā nākas sēdēt, aizcietējumu profilaksei brīvajā laikā vajag nodarboties ar sportu vai vismaz veikt stiepšanās vingrinājumus, apmeklēt jogas nodarbības – dažas pozas vērstas tieši uz zarnu peristaltikas uzlabošanu. Ieteicama arī vēdera pašmasāža.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.