Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: LETA

Paliatīvās aprūpes nodaļa maina adresi 0

Kopš marta sākuma Rīgas Austrumu klīniskās universitātes Latvijas Onkoloģijas centra paliatīvās aprūpes nodaļa atsākusi darbu renovētās un īpaši pielāgotās telpās stacionārā “Biķernieki”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Kā stāsta slimnīcas sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Inguna Potetinova, jaunās telpas ir plašākas nekā iepriekšējās un ļauj ērti pārvietoties pacientiem ar ratiņkrēslu. Šī paša iemesla dēļ arī sanitārie mezgli ir izbūvēti plašāki.

Lai ieviestu šīs svarīgās izmaiņas, nodaļā ir par pāris gultasvietām mazāk nekā iepriekšējās telpās. Vienlaikus nodaļas moderni aprīkotajās četrvietīgajās palātās var uzturēties 25 pacienti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīgas Austrumu slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļā uzņem pacientus ar onkoloģiskajām saslimšanām. Vispirms jāsaņem ģimenes ārsta norīkojums un slimnīcas paliatīvās aprūpes speciālista ambulatorā konsultācija, kuras laikā tiek pārrunāta turpmākā aprūpes taktika.

“Ja pacienta stāvoklis ir smags, uz konsultāciju pie paliatīvās aprūpes speciālista stacionāra “Biķernieki” ambulatorajā daļā var ierasties radinieks, līdzi ņemot izrakstus par slimības vēsturi, kā arī personu apliecinošus dokumentus. Konsultācijas laikā tiek noskaidrotas pacienta sūdzības un sastādīts plāns aprūpei mājās, kas notiek ģimenes ārsta uzraudzībā, jo ne jau visiem pacientiem ir nepieciešama ievietošana paliatīvās aprūpes nodaļā. Konsultācija pie paliatīvās aprūpes speciālista jāieplāno savlaicīgi, jo gaidīšanas laiks uz ievietošanu nodaļā ir no sešām līdz astoņām nedēļām,” uzsver paliatīvās aprūpes nodaļas ārste Līga Keiša.

Nodaļā pacientu rīcībā ir ne tikai paliatīvās aprūpes speciālisti, bet arī psihoterapeits, sociālais darbinieks un kapelāns, kā arī rehabilitologs un citi stacionāra “Biķernieki” speciālisti.

Paliatīvās aprūpes nodaļā gadā vidēji tiek sniegta palīdzība aptuveni tūkstoš pacientiem, kuri sirgst ar radikāli neizārstējamām, progresējošām slimībām. Biežākais stacionēšanas iemesls ir izteikts sāpju sindroms.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.