Rafaels Ciekurs, Krists Kalniņš
Rafaels Ciekurs, Krists Kalniņš
Foto: ekrānuzņēmums/Facebook, Karīna Miezāja

Paļaušanās uz imūnsistēmu ir kā spēlēt “krievu ruleti”! Diskutē mācītājs Kalniņš un NMPD darbinieks Ciekurs 158

Paļaušanās uz imūnsistēmu ir kā spēlēt “krievu ruleti”, tā ir tikai viena no atziņām, kas izskanēja kanāla RīgaTV 24 raidījuma “Preses klubs” diskusijā par to, kāds ir pret Covid-19 vakcinēšanās procesa primārais mērķis? Diskutē Krists Kalniņš, Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs, un Rafaels Ciekurs, NMPD brigāžu atbalsta centra “Krasts” vadītājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Lūgts komentēt jauno vakcinēšanas kampaņu, mācītājs Kalniņš teica, ka draudzē domas dalās.

“Mēs mēģinām izturēties pietiekoši empātiski viens pret otru, dažādiem viedokļiem,” atzīmēja Kalniņš, piebilstot, ka pats vēl neesot vakcinējies pret Covid-19.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es neesmu vakcinējies, un tā mana pārliecība ir, ka mana imūnsistēma ir tā, kas mani sargā. Es esmu kaut kādos brīžos bijis kontaktos ar cilvēkiem un neesmu saslimis, un jūtos brīnišķīgi un labi,” skaidroja mācītājs.

Taču viņa lielais jautājums, ko viņš esot uzdevis un neesot saņēmis atbildes, ir par to, kas notiks tad, kad cilvēkiem, kuri ir vakcinējušies, beigsies Covid-19 sertifikāts.

“Cilvēki ir vakcinējušies ar pirmo, otro vakcīnu, viņiem ir sertifikāts, nu seši mēneši. Nu, kas tagad būs, kad viņiem beigsies sertifikāts?”

Rafaels Ciekurs precizēja, ka vakcinētajiem pret Covid-19 neesot sešu mēnešu ierobežojuma, proti, vakcīnai neesot noteiktā ierobežojošā termiņa.

Kalniņš tad gribēja noskaidrot, cik ilgs ir sertifikāta termiņš? Un, kas notiek, kad šis termiņš ir beidzies?

Cenšoties atbildēt uz šo jautājumu, Ciekurs sacīja, ka patlaban svarīgākais uzdevums ir “tikt galā ar esošo bedri.” Un to varot panākt ar vakcinēšanos pret Covid-19. Būtiskākais ir panākt, lai netiek radīta slodze veselības aprūpes sistēmai.

“Vakcinēšanās nodrošina to, ka neuzkaras veselības aprūpes sistēma,” uzsvēra Ciekurs, piebilstot, ka “tā vairs neuzkaras tādā ziņā, ka nav vairs pie vārtiem viens cerbers, kas teiks – vot, tevi mēs glābsim, bet šo stumiet jau lēnā gaitā uz Meža kapiem. Tas jau ir tas posms,” klāstīja Ciekurs.

Svarīgākais mērķis ir spēt nodrošināt situāciju, lai visi Latvijas iedzīvotāji varētu saņemt nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus.

Reklāma
Reklāma

“Mūsu primārais mērķis ir pasargāt to, lai visi Latvijas iedzīvotāji spētu saņemt veselības aprūpi. Nu, mēs zinām, cik ierobežots ir veselības aprūpes pakalpojums Latvijā. Un tā vakcinēšanās šodien ir izkļūšana no bedres,” uzsvēra Ciekurs.

Mācītājs Kalniņš komentēja, ka Ciekura nupat sacītais esot apstiprinājis viņa priekštatus par veselības aprūpes sistēmu Latvijā. “Tas parāda medicīniskās sistēmas nepietiekamību, lai sniegtu pietiekošu aprūpi tad, ja tas vīruss kaut kādā veidā…, smagie gadījumi kļūst vairāk.”

Bet Ciekurs teica, ka pat ar ierobežojumiem Latvijas slimnīcas esot piedzīvojušas pārslodzi.

“Ja maskas nebūtu, nebūtu ierobežojumu, nākam, bučojamies, dejojam, viss pārējais, tur pat pasaules bagātākā, pasaules attīstītākās valstis, ko arī mums šobrīd pasaules pieredze rāda, ka viņi nespētu tikt galā ar šādu te lielu pacientu daudzumu,” skaidroja Ciekurs.

Pēc Ciekura teiktā, paļaušanās uz imūnsistēmu ir kā spēlēt krievu ruleti. “Ziniet, kā? Imūnsistēmas balstīšanās – tā ir tāda, zini, krievu ruleti spēlēt.”

Ciekurs citēja ārstus, kas paši esot knapi izķepurojušies pēc Covid-19 izslimošanas, Ciekurs teica, ka nomirt ar Covid-19 neesot nemaz tik vienkārši.

“Ticiet man – nomirt ar Covid infekciju – tas ir vidrausmīgākais, kas var būt. Tāpēc, ka tā ir nāve nosmokot, tā ir bezelpas nāve,” uzsvēra Ciekurs.

Viņš akcentēja – “ja cilvēks ir pie skābekļa un viņš smok, viņam visa dzīve stāv priekšā, viņam smadzenes strādā. Pneimonija ir ļoti smaga slimība, kura ir grūti ārstējama. Un mēs esam, arī bez Covid pandēmijas, zaudējuši tiešām izcilus cilvēkus Latvijas sabiedrībā, nu ne tikai – pasaules sabiedrībā – no šīs te slimības. Tā ir ļoti smaga saslimšana!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.