Foto: Itar-Tass/Scanpix/LETA

“Palaist bērnu 1.klasē nozīmē aiziet no darba vai būt pašnodarbinātajam” – pirmklasnieku vecākiem grūtības darba un ģimenes rūpju savienošanā 109

Katru septembri īpašu izaicinājumu piedzīvo 1.klašu skolēnu vecāki, jo šos jaunos skolniekus pirmajā gadā no skolas ir jāizņem vecākiem, tāpat arī skolā viņi vēl ir nedroši, tāpēc vecāku atbalsts un tuvums ir īpaši svarīgs. Bet kā to salāgot ar vecāku darba ikdienu?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Soctīklā “X” kāda mamma publiskojusi ierakstu par šo tēmu, un ir skaidrs, ka ar līdzīgu problēmu saskaras arī daudzi citi.

Mamma raksta: “Drusku jāparunā par 1.klasi.. Palaist bērnu skolā nozīmē vai nu aiziet no darba, vai būt pašnodarbinātajam, jo citādi es nesaprotu, kā vecāks, kas strādā 8-17, var aizvest uz skolu bērnu (stundas sākas 8.40) un izņemt (pagarinātā līdz 17.00).

CITI ŠOBRĪD LASA

Papildus tam visam pirmās 2 nedēļas bija adaptācija bez pagarinātās dienas grupas līdz 13.20. Tagad ir pagarinātā dienas grupa, bet viņi tur neizmācās nākamajai dienai, jo ir e-klase un tur bērniem tomēr vēl nav pieejas, jo vēl neprot lietot.

Paralēli tam skolotāji uzsver digitalizācijas slikto ietekmi un to, ka jādozē sēdēšana viedierīcēs, BET ir e-klase, kas būtu pašam bērnam jāčeko. Es saprotu, ka savi bērni ir jāaudzina pašam, bet lietderīgi izmantot laiku skolā būtu jāmāca skolotājiem, nevis pēc darbiem un pulciņiem ap 20.00 pildot mājas darbus.”

Komentāri pie minētā ieraksta pauž gan atbalstu konkrētajai mammai, gan ieteikumus no sērijas “mums tā nebija”, gan neizpratni.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.