Pako mantas un vācies prom! Vīrs grib šķirties un dzen sievu ārā: kas viņai pienākas pēc likuma? 0
Savulaik vīrs labi pelnīja, varēju atļauties nestrādāt, bet dzīvot mājās un audzināt bērnus. Tagad viņi jau izauguši lieli un nedzīvo Latvijā. Es piestrādāju par aukli. Gada nogalē vīrs pēkšņi paziņoja, ka esot saticis jaunu mīlestību un gribot šķirties – lai es pakojot mantas un vācoties projām! Vai tiešām tā var notikt? Vai šajā dzīvoklī, ko esmu kopusi un nesen par savu naudu (saņēmu kā dāvinājumu no savas mammas) pat kapitāli izremontējusi, man nekas vairs nepienākas? Diemžēl dzīvoklis oficiāli pieder vīra vecākiem, taču viņi dzīvo savā lauku īpašumā. Vīratēvs pateica, lai paši ar savām problēmām tiekam galā. Vai šķiroties varu pieprasīt no vīra atmaksāt man vismaz remonta izdevumus? Vai man pienākas arī kāda daļa no naudas, ko vīrs pa šiem gadiem uzkrājis bankas kontā? IRĒNA JŪRMALĀ
Ja laulātie dzīvo nekustamajā īpašumā, kas pieder kādai citai personai, tad prasījums par nekustamā īpašumā izdarīto ieguldījumu kompensāciju ir vēršams pret šo citu personu – nekustamā īpašuma īpašnieku, nevis pret laulāto, ar kuru paredzēts šķirties.
Tas nozīmē, ka remonta izdevumus, pierādot, ka tie veikti par jūsu līdzekļiem, varat pieprasīt no vīra vecākiem, bet ne no vīra. Taču no dzīvokļa gan, visticamāk, nāksies izvākties.
Ja viena laulātā (vīra) norēķinu kontā bankā atrodas lielāki naudas līdzekļi, taču šo uzkrājumu veidošanā sievas tieša palīdzība nav konstatējama, tas vēl nenozīmē, ka jūs neko neiegūsiet. Ja tiesa, piemēram, atzīs, ka jums ir netieša līdzdalība šo uzkrājumu veidošanā, piemēram, rūpējoties par kopīgo mājsaimniecību un bērnu audzināšanu, kā arī nodrošinot otra laulātā veiksmīgu profesionālo darbību ģimenes labklājības vairošanā, var gadīties, ka šos uzkrājumus sadalīs līdzīgās daļās starp laulātajiem.