Foto – Shutterstock

Viendiska mašīna 0

Efektīvi tīra viendiska mašīna, kam piestiprināts mikrošķiedras mops. Pulverizatorā ielej šampūna Super Duo 2% šķīdumu (1 l ūdens vajadzēs 20 ml šampūna) un apsmidzina apmēram divus kvadrātmetrus, lai segums kļūst viegli mitrs. Tad to apstrādā ar viendiska mašīnu, braukājot dažādos virzienos, lai šķiedras notīrītu no visām pusēm. Pēc tam ķeras pie nākamajiem kvadrātmetriem, līdz segums tīrs. Protams, pirms ģenerāluzkopšanas paklāju rūpīgi iztīra ar sauso putekļsūcēju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Viendiska mašīna ir diezgan dārga un dzīvoklī vai privātmājā būs vajadzīga labi ja reizi gadā, tāpēc izdevīgāk to iznomāt aptuveni par 30 eiro diennaktī. Protams, mīksto segumu ģenerāltīrīšanu var uzticēt arī profesionāļiem.

Ziemā palīdz sniegs

Sena metode ir tīrīšana sniegā. Iveta Labarēvica iesaka vispirms paklāju izsūkt ar putekļsūcēju vai izdauzīt ar pletni. Tad to iznes ārā un izklāj sniegā ar plūksnām uz leju. Pēc pāris stundām apgriež otrādi un ar birsti izberž. Pēc tam izstrādājumu uzkarina uz šķērskoka un vēlreiz izdauza ar pletni vai ienes istabā, pagaida, kamēr izžuvis, un izsūc ar putekļsūcēju.

Dažādiem traipiem − atšķirīgi līdzekļi

CITI ŠOBRĪD LASA

Antra Ropāja iesaka traipus iztīrīt uzreiz, jo ieēdušos netīrumus grūtāk izņemt. Traipam uzpūš putojošu tīrīšanas līdzekli, pagaida piecas minūtes, lai tas iedarbojas, bet nenožūst. Līdzeklim iedarbojoties, putas kļūst netīrākas, jo uzsūkušas netīrumus. Tad ar mikrošķiedras lupatiņu vai salveti putas savāc, slaukot uz traipa vidu, nevis malām. Pēc tam tīrīšanas līdzekļa paliekas notīra ar siltā ūdenī samērcētu lupatiņu.

Lai izņemtu traipus no mīkstajiem grīdas segumiem un paklājiem, profesionāļi izmanto, piemēram, firmas “Evans” putu aerosolu Spot Light (maksā 5,60 eiro) vai firmas “Ecolab” līdzekļus. Putu aerosols Sapur A izņem kafijas, tējas, kolas, ogu un sulu traipus, bet Sapur B cīnās ar krēma, zīmuļu, lūpu krāsas, apavu krēma un tamlīdzīgiem traipiem. Gan viens, gan otrs maksā 8,58 eiro. Savukārt ar Sapur Freezer (tā cena ir 7,44 eiro) var atbrīvoties no pielipušām košļenēm.

Paklājus, protams, var aiznest uz ķīmisko tīrītavu, bet nelielu izstrādājumu izmazgāt veļasmašīnā.

Mazuļa labsajūtai

Nereti paklājus iegādājas jaunās ģimenes, kad zīdainis sāk rāpot. Vecāki domā, ka mazulis uz paklāja jutīsies labāk. Iveta Labarēvica atzīst, ka tas ir maldīgs priekšstats, jo mīkstais grīdas segums ir ideāla mājvieta putekļu ērcītēm. Dabiska materiāla, piemēram, kokvilnas, paklājos vairojas arī baktērijas. Lai mazulis uz grīdas justos omulīgāk, drošāk paklāt segu vai pledu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.