Stiklu nomaiņa 2
Izglītots patērētājs ir bīstams. Viņam, piemēram, pakalpojuma sniedzējs nevar iestāstīt, ka miglā logi mēdz asarot, ja jau dziesmā tā dzied. Parasti šādos gadījumos, kad rasa parādās stiklu iekšpusē, meistari klusējot atved jaunu paketi un dažās minūtēs to nomaina, ja vien garantijas termiņš nav beidzies vai firma nav pamanījusies bankrotēt.
Stikla pakete ir vienreiz lietojams produkts, ražotājiem lētāk un vienkāršāk izgatavot jaunu, nekā salabot veco. Vismaz plastmasas logiem tā ir arī dārgākā pašizmaksas pozīcija, taču saimniekam nav izvēles, atliek vien patērēties, ja ekspluatācijas gaitā inertā gāze izolācijas novecošanas dēļ ir papildinājusi atmosfēras krājumus. Par to liecina ne tikai mitruma plankumi, bet arī putekļi, kas parādās paketes iekšpusē.
Šie stikli, ja vien nav izvēlēti ekskluzīvie, nav izturīgāki kā parastie, kas bija veco logu rūtīs. Arī tos iespējams saskrāpēt – pat mājas mīlulim ar asākiem nagiem, kurš ticis klāt. Tāpēc mazgāšanas laikā mehāniska kasīšana vai abrazīvu tīrīšanas līdzekļu lietošana ir stipri riskanta – uz spodras paketes švīkas izskatās ļoti nejauki, bet pats vien esi vainīgs…
Ja nokļūst šādā situācijā, kad paketes nomaiņa ir vienīgā izeja, obligāti nav jāmeklē seni rēķini vai pieraksti, katra logu firma ir gatava izlīdzēt. Šis ir arī brīdis, kad vērts kopīgi apsvērt, vai vecajā rāmī tomēr neielikt trīs, nevis tikai divus stiklus, jo daudzos gadījumos tas iespējams, ja biezumā var iekļauties 45–50 mm.
Starp citu, arī rāmjus nav vēlams skrāpēt, tos viegli var nomazgāt pat ar siltu ūdeni, par sadzīves tīrīšanas līdzekļiem nemaz nerunājot. Ja tomēr plastmasa sāk dzeltēt, esot arī speciāli pieniņi. Idejas par pārkrāsošanu vajadzētu atmest uzreiz, lai gan teorētiski viss ir iespējams. Tad jau labāk noriskēt ar dekoratīvajām līmlentēm, bet paketes vienalga būtu jāizņem, lai nesajuktu prātā, dekorus piegriežot…