Pakavveida spilvens mazulim – lai sajūta kā mammas vēderā 0
Ģimenē gaidāms pieaugums, un lēnām sākam vākt kopā pūriņu. Meita lūdza nopirkt pakavveida spilvenu. Kuru lai izvēlas, jo ir daudz izmēru un arī pildījums atšķiras? MAIJA OGRĒ
Pakavveida spilvenu izmanto ļoti plaši. Tas derēs gan zīdaiņiem, gan grūtniecēm un pieaugušajiem, kuriem, piemēram, ir muguras problēmas, kā arī cerebrālās triekas slimniekiem, lai mazinātu muskuļu tonusu, nodrošinātu ērtāku pozu.
Vismazāko pakaviņu var ņemt līdzi ceļojumā, kad ilgstoši jābrauc transporta līdzeklī.
Pildījumam tiek izmantotas polistirola granulas – vieglas, elastīgas plastmasas bumbiņas – vai arī griķu sēnalas. Pakaviņš ar griķu sēnalām ir nedaudz smagāks, bet stabilāks, dabiskais pildījums nodrošina gaisa cirkulāciju un nekarsē.
Veselības centra “Medeors” vadītāja, fizioterapeite Daina Streļča pavisam maziem bērniem iesaka lielākā izmēra pakaviņu (apmēram 60 x 70 cm). – Pirmajos dzīves mēnešos pakaviņa galus sasien kopā un tādā ligzdiņā iegulda mazuli. Bērnam būs drošības sajūta, viņš jutīsies kā mammas puncī, jo no visām pusēm būs ietverts siltumā. Pleciņi un galva atradīsies stabilā stāvoklī, – skaidro fizioterapeite, – naktī mazulis netraumēs galviņu pret gultas malu.
Divu trīs mēnešu vecumā, kad bērns sāk velties uz vēdera, roku balstam pakaviņu noliek zem krūškurvja. Balstā uz pakaviņa vienlaikus ir stabili pleci un galviņas kustības tiek kontrolētas.
Kad mazulis sāk balstīties uz celīšiem un piepaceļ dupsi, viņu pārliek pāri pakaviņam. Tādā pozā viņš jutīsies droši, un tiks veicināta rāpošana.
– Ja grūtniecības laikā ir stipras sāpes jostas daļā, pakaviņu, guļot uz sāniem, ieliek starp ceļiem vai arī atbalsta saliektu augšējo kāju. Tādā pozā tiek atslogota mugura, mazinot saspringumu un sāpes, – iesaka Daina Streļča.
Pakavveida spilvenu ērtumam var izmantot zīdīšanas laikā. Būs vieglāk zīdainim un arī mātei, ja, piemēram, sēžot turku pozā, pakavu uzliek uz ceļiem un bērnu uz tā. Tādējādi tiek samazināta slodze rokām, pleciem, mugurai.