Šo attēlu uz redakciju atnesa “LA” lasītājs Jānis, stāstot, ka fotografējis 16. oktobrī, taču vainags ar nepatīkamo padomju simboliku Jaunciemā atrodoties vēl joprojām.
Šo attēlu uz redakciju atnesa “LA” lasītājs Jānis, stāstot, ka fotografējis 16. oktobrī, taču vainags ar nepatīkamo padomju simboliku Jaunciemā atrodoties vēl joprojām.
Foto no “LA” arhīva

Pagātnes simboli… 5

Oktobrī pie šā akmens tika nolikts vainags ar lenti, uz kuras rakstīts “PSKP”, un ir arī piecstarainā zvaigne. Tas nav novākts vēl tagad. Vai šī ir aizliegtā padomju simbolika vai nav? Jānis Jaunciemā

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Lai tiktu ārā no “Rimi”, tagad vajag kuponu”- pircēji samulsuši, kā tikt ārā no veikala, ja nekas netiek nopirkts
Mājas
Ideālais banānu uzglabāšanas veids – tie nekļūs melni nedēļām ilgi
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
Lasīt citas ziņas

Lasītājs atgādāja uz redakciju arī fotogrāfiju. Attēlā redzamā piemiņas zīme – akmens Rīgā, Ķīšezera krastā izveidots padomju laikos 1974. gadā, un tas atrodas vietā, kur 1944. gada 12. oktobrī sarkanā armija sāka uzbrukumu. Šis akmens atrodas “Rīgas pieminekļu aģentūras” valdījumā; teritorija ap to labiekārtota 2014. gadā.

Piecstarainā zvaigzne simbolizē PSRS. Bijušās PSRS simboliku izmantot aizliedz divi likumi – “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” un “Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums”. Ir aizliegta totalitāro režīmu slavināšana vai to izdarīto noziedzīgo nodarījumu attaisnošana. Taču šā vainaga lente nav izmantota sapulcē, gājienā vai piketā, nedz arī publiskā izklaides vai svētku pasākumā, un arī klajas slavināšanas vai noziedzīgo nodarījumu attaisnošanas nav.

CITI ŠOBRĪD LASA

Parādīju šo fotogrāfiju Saeimas deputātam juristam Andrejam Judinam, kurš piedalījies minēto likumu slīpēšanā. Viņš uzsvēra, ka simboli ir jāaplūko kontekstā. Jā, vainags ir provocējošs, cilvēciski tas nepatīk, taču nav iegansta vērsties pret tā licējiem juridiski.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.