Foto: Karīna Miezāja

Pagarinātajā mācību gadā skolēni varēs uzlabot sekmes un kārtot pēcpārbaudījumu klātienē telpās vai ārā 1

Pagarinātajā mācību gadā, kas šogad ir pagarināts līdz trijām nedēļām, skolēni varēs uzlabot sekmes un kārtot pēcpārbaudījumu klātienē telpās vai ārā, liecina valdības pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Katru gadu pēc mācību gada noslēguma skolēniem, kuru sekmes ir nepietiekamas, mācību rezultātu iegūšanai vai uzlabošanai, lai viņu pārceltu nākamajā klasē skola organizē papildu mācību pasākumus, tostarp arī pēcpārbaudījumus.

Ņemot vērā, ka lielāko daļu mācību gada 7.-12.klašu skolēni mācījās attālināti, saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīcībā esošo informāciju, 2020./2021.mācību gadā papildu mācību pasākumi ir noteikti tieši šo klašu skolēniem. IZM uzsver, ka ir būtiski papildu mācību pasākumu norisi organizēt tieši klātienē iekštelpās vai ārtelpās, lai izglītojamam būtu iespējams saņemt nepieciešamo atbalstu mācību satura apguvei ar nepastarpinātu pedagoga klātbūtni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noteikumu grozījumi paredz, ka papildu mācību pasākumus klātienē var organizēt ne vairāk kā desmit izglītojamiem grupā, lietojot mutes un deguna aizsegus un ievērojot divu metru distanci, kā arī ievērojot citas epidemioloģiskās drošības prasības. Papildu mācību pasākumus klātienē īsteno, veicot to norisē iesaistīto izglītības iestādē nodarbināto un izglītojamo iknedēļas testēšanu. Izglītojamo testēšanu neveic, ja izglītojamo skaits grupā papildu mācību pasākumu norisē ir ne vairāk kā pieci. Covid-19 testu var neveikt pret Covid-19 vakcinētas vai šo slimību pārslimojušas personas.

Papildu mācību pasākumus ārtelpās var organizēt ne vairāk kā 20 izglītojamiem grupā, nodrošinot divu metru distanci.

Lai gan katru gadu papildu mācību pasākumi vienlaikus var tikt īstenoti dažādu klašu izglītojamiem, pašlaik spēkā esošie ierobežojumi to nepieļauj. IZM pamato, ka, ņemot vērā, ka lielā izglītojamo skaita dēļ nebūs iespējams visās izglītības iestādēs papildu mācību pasākumus īstenot arī individuāli, tostarp saistībā ar pedagogu noslodzi un atalgoju, tāpēc ir svarīgi atļaut papildu mācību pasākumus organizēt tādām izglītojamo grupām, kurās izglītojamie ir arī no vairākām klasēm.

Nosakot iespēju papildu mācību pasākumus īstenot iekštelpās, izglītības iestādei jānodrošina, ka starp izglītojamiem ir iespējams ievērot divu metru distanci, visiem klātesošajiem ir jālieto mutes un deguna aizsegi, kā arī jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, kā arī jāveic izglītojamo un nodarbināto iknedēļas testēšanu. Maksimāli pieļaujamais izglītojamo skaits grupā iekštelpās ir desmit. Ja skolēnu skaits grupā nepārsniedz piecus, tad skolēnu testēšana nav jāveic. Savukārt ārtelpās šādās grupās pieļaujamais izglītojamo skaits ir 20, un ir jāievēro divu metru distance.

Reklāma
Reklāma

Noteikumu grozījumi neierobežo izglītības iestādes un pedagogu tiesības, izvērtējot katra izglītojamā spējas un ņemot vērā vajadzības, papildu mācību pasākumus organizēt attālināti vai individuālu konsultāciju veidā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.