Pagājušā nedēļā Latvijā elektroenerģija kļuvusi lētāka 38

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cena pieauga, bet Latvijā nedēļas vidējās elektroenerģijas cenas samazinājās par 6%, aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas, kā arī Baltijas vidējā elektroenerģijas cena pieauga, savukārt elektroenerģijas cenām citur Eiropā bija dažādas tendences – Polijā tā kāpa par 38% līdz vidēji 189,24 eiro par megavatstundu (MWh), Vācijā elektroenerģijas cena bija 341,27 eiro par MWh jeb par 21% augstāka nekā nedēļu iepriekš, bet Francijā elektroenerģijas cena samazinājās par 3% līdz vidēji 358,36 eiro par MWh.

Latvijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena bija 338,69 eiro par MWh, kas samazinājās par 6%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Lietuvā tā bija par 5% zemāka nekā nedēļu iepriekš un vidēji bija 342,63 eiro par MWh. Tikmēr Igaunijā elektroenerģijas cena kāpa par 59% un bija 225,60 eiro par MWh. Pagājušā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cena kāpa par 44% līdz 202,72 eiro par MWh.

CITI ŠOBRĪD LASA

Laikapstākļi bija galvenais elektroenerģijas cenu ietekmējošais faktors “Nord Pool” reģionā, un vēsāku laikapstākļu dēļ “Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš pieauga par 2%, turklāt vēja elektrostaciju izstrāde kritās par 46%.

Tajā pašā laikā Ziemeļvalstu atomelektrostaciju pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās nedaudz samazinājās līdz 72%, salīdzinot ar 74% iepriekšējā nedēļā. Šo faktoru ietekmē “Nord Pool” reģionā novērots elektroenerģijas cenu pieaugums. Tikmēr zemākas energoproduktu cenas atstāja lielāku ietekmi uz elektroenerģijas cenām Latvijā un Lietuvā, veicinot to nelielu samazinājuma tendenci.

Par 2% lielākas enerģijas plūsmas no Somijas, kur nedēļas vidējā elektroenerģijas cena kāpa par 62% līdz 197,97 eiro par MWh, atstāja lielāku ietekmi tieši uz Igaunijas elektroenerģijas cenu, saglabājoties pārvades sistēmas šķērsgriezumu jaudas ierobežojumiem starp Igauniju un Latviju remontdarbu dēļ.

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš pieauga un kopā tika patērētas 6804 gigavatstundām (GWh), bet izstrādes apjomi nedaudz samazinājās līdz 6817 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 467 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms samazinājās par 1% un bija 117 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī, un tika patērēta 141 GWh. Arī Lietuvā elektroenerģijas patēriņš bija bez izmaiņām – 209 GWh.

Baltijā elektroenerģijas izstrāde pieauga par 2% līdz 260 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjomi kritās par 33% līdz 33 GWh. Savukārt Igaunijā ražošanas apjomi kāpa par 31% līdz 171 GWh, bet Lietuvā elektroenerģijas izstrāde kritās par 27% un bija 56 GWh.

Reklāma
Reklāma

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 28%, Igaunijā – 122%, bet Lietuvā – 27%. Baltijas valstīs tika saražoti 56% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.