Padomi saimniekam: kā nenoslīpēt par daudz un kur noder zobu diegs 0
Kā nenoslīpēt par daudz?
Slīpējot ar plānu nažfinieri aplīmētu detaļu, pastāv risks, ka tiek noslīpēts par daudz materiāla, un tad detaļa būs jāaplīmē par jaunu. Lai izvairītos no šādas kļūmes, uz slīpējamās virsmas ar parasto zīmuli uzvelk līkloču līnijas, lai tās aptvertu visu virsmu. Slīpējot zīmuļa grafīts tiek noberzts, un skaidri redzams, kur virsma jau ir slīpēta un kur nav.
Lai asmeņi nepazustu
Metāla zāģītis ir noderīga lieta, taču tā asmeņi mēdz pazust instrumentu kastē. Ja ar dažiem centimetriem izolācijas lentes tos pietin pie zāģīša loka, tie nepazudīs un vienmēr būs pa rokai. Tāpat tie zāģējot netraucēs.
Zobu diegs ne tikai zobiem
Ja koka detaļai nolūzis lielāks gabals, to viegli pielīmēt atpakaļ, lūzuma vietu noziežot ar līmi un detaļu saspiežot spīlēs. Bet kā rīkoties, ja ir sīka plaisa, kurā līmi nekādi nevar iespiest? Uz plaisas uzpilina pilienu līmes un ņem talkā zobu diegu. Diega raupjā virsma ieziedīs līmi vissīkākajās plaisās. Kad tas paveikts, jāņem talkā spīles, bet lieko līmi viegli notīrīt ar sīkām koka skaidiņām un putekļiem. Atliek vien sagaidīt, kad līme nožuvusi.