Padomi jaunajiem vecākiem: 7 ieteikumi, kā sakārtot savas finanses pēc pirmā bērna piedzimšanas 0

Bērna ienākšana ģimenē ir lielisks notikums, taču tas mēdz būt arī pilns ar izaicinājumiem – sevišķi finansiālā ziņā. Tādēļ svarīgi bērna piedzimšanai pienācīgi sagatavoties, lai vēlāk nesaskartos ar lielākām problēmām un justos droši par savu finansiālo situāciju. Turpinājumā 7 ieteikumi, kas var palīdzēt sakārtot finanses pēc pirmā bērna piedzimšanas.

Reklāma
Reklāma

Izvērtējiet visas paredzamās izmaksas

TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Lasīt citas ziņas

Nav šaubu, ka bērna ienākšana ģimenē ievieš korekcijas visās dzīves jomās – finanses nav izņēmums. Bērna uzturēšana un audzināšana prasīs zināmus ieguldījumus, tātad, visticamāk, nāksies mainīt līdzšinējos naudas tērēšanas paradumus. Vispirms jāizvērtē, kādas ir paredzamās izmaksas, piemēram, bērna apģērba un aprūpes piederumu iegāde. Neaizmirstiet, ka jābūt gataviem arī neplānotiem izdevumiem.

Novērtējiet savas finansiālās iespējas

Nākamais solis ir pārskatīt budžetu, lai saprastu, vai varat atļauties visu vajadzīgo. Ja šķiet, ka naudas visam nepietiek, pienācis laiks izvērtēt savus naudas tērēšanas paradumus un atrast veidus, kā ietaupīt. Iespējams, varat atteikties no televīzijas abonementa, ierastajām maltītēm ārpus mājas vai dārgām izklaidēm, kurām tāpat, visticamāk, kādu brīdi vairs nebūs laika.

Vienojieties par rīcības plānu

CITI ŠOBRĪD LASA

Bērna ienākšana ģimenē skar abus partnerus, tādēļ arī lēmumi par turpmāko rīcību un finanšu menedžmentu jāpieņem abiem kopā. Galvenais ir runāt un mēģināt rast kompromisu – atcerieties, ka jūs rīkojaties ģimenes interesēs:

– Esiet atklāti viens pret otru;

– Regulāri atvēliet laiku tam, lai apspriestu aktuālās vajadzības un vienotos par naudas jautājumiem.

Viens no iemesliem, kādēļ rodas strīdi par naudu, ir aktuālo jautājumu savlaicīga neizrunāšana vai sarežģījumu noklusēšana. Tādēļ ir tik svarīgi saglabāt vienotību.

Sastādiet jauno budžeta plānu

Kad ir skaidra finansiālā situācija un aktuālās vajadzības, nākamais punkts ir izveidot šiem lielumiem atbilstošu budžeta plānu. Sākotnēji tas var šķist sarežģīts uzdevums, taču tas noteikti ir tā vērts – pareizi sastādīts budžeta plāns ļauj justies droši par savām finansēm, kā arī īstenot lielākas ieceres.

Atrodiet risinājumu, kas darbojas jums

Kad ir runa par budžeta plānošanu un ievērošanu, nav vienas noteiktas formulas, pēc kuras vadīties. Katrai ģimenei jāatrod sev piemērotākie risinājumi, kas atbilst dzīvesveidam un vajadzībām kopumā. Ja tomēr viss neizdodas, kā cerēts, nebaidieties veikt nepieciešamās korekcijas – atcerieties, ka budžeta plānam jākalpo jūsu ērtībām.

Padariet budžeta plānošanu maksimāli ērtu

Mūsdienās, kad dažādu tehnoloģiju izmantošana ir ikdienišķa parādība, sekot līdzi ģimenes budžeta izpildei ir daudz vienkāršāk. Šim nolūkam var noderēt speciālas mobilās aplikācijas, kas ļauj izsekot naudas plūsmai dažādās izdevumu kategorijās, palīdz noteikt mērķus un sekot līdzi progresam, kopīgi plānot iepirkumu sarakstu un vēl daudz ko citu – vienu vārdu sakot, būt lietas kursā par to, kāda ir ģimenes finansiālā situācija.

Reklāma
Reklāma

Aizņemieties atbildīgi

Lai segtu kādas aktuālas izmaksas, piemēram, iegādātos bērnu istabas mēbeles, noderīga var būt kredītlīnija. Tā ir iespēja saņemt nepieciešamo naudas summu tagad, bet atmaksu veikt vēlāk – sev vēlamajā tempā. Taču jāpatur prātā, ka ikviens aizdevums ir atbildība, tādēļ aizņemieties tikai tad, ja ir pārliecība par savu maksātspēju.

Bērna ienākšana ģimenē ir nozīmīgs notikums, taču tas var būt arī ļoti liels izaicinājums. Dzīvē nevar ieplānot visu, taču saprātīgi izveidots budžeta plāns var palīdzēt izvairīties no lieka stresa un veiksmīgāk pārvarēt šķēršļus, kas var gadīties ceļā.