Mobilizācija Krievijā.
Mobilizācija Krievijā.
Foto: AP/Scanpix/LETA

“Padomā, kādā balss tonī ar viņu runā! Netuvojies no aizmugures!” Okupantu veterānu sievām izdod instrukcijas, kā uzvesties ar saviem vīriem 76

Krievijā parādījušās instrukcijas okupantu karavīru sievām. Tajās runāts par to, kā uzvesties, sarunāties ar savu vīru, kurš atgriezies no frontes Ukrainā. Norādījumus sagatavojusi bezpeļņas organizācijas “Appreciate Life”, “Soratnik” un “GaGaRa”, tās izstrādē piedalījās astoņi psihologi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Instrukcijā ir 12 punkti saziņai ar savu vīru. Sievietes tiek brīdināta, ka var paiet daudzas nedēļas, lai ar vīru atkal nodibinātu “fizisku kontaktu”. “Nav ieteicams viņam tuvoties pēkšņi, no aizmugures, labāk vispirms runāt klusā balsī, bet pēc tam lēnām tuvoties un tikai tad pieskarties. Ja vajag kaut ko teikt atbildē, padomā, kādā balss tonī tu to saki – skolotājas, uzrauga vai mīlošas sievas balsī,” teikts instrukcijās, par kurām raksta izdevums Moscow Times.

Speciālisti iesaka būt pacietīgiem un samierināties ar civilās militārpersona netipisku uzvedību. “Viņš var gulēt drēbēs un apavos, nostiprināt pagalma drošību, ierīkot stieņus devītajā stāvā. Aiz tā slēpjas nepieciešamība pēc drošības, kas tika zaudēta kauju laikā. Atbalstiet viņu,” mudina autori.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc viņu domām, sievietei nevajadzētu dot vaļu savām negatīvajām emocijām, bet līdzjūtīgi jāreaģē uz “pat mazākajām aizkaitinājuma pazīmēm” vīrā, pasargājot viņu no konfliktiem. “Mēģiniet dot viņam iespēju uztraukties, bet neatstājiet viņu vienu. Mēģiniet likt viņam justies, ka esat tuvumā un gatavs sniegt viņam emocionālu atbalstu, ja viņam tas ir nepieciešams,” iesaka piezīmju autori.

Ja kāda iemesla dēļ nav iespējams sevi savaldīt, sievietei tas “pareizi jāpārrunā” ar vīru un jāmeklē palīdzība “pie radiniekiem vai psihologa”. Instrukcijās arī ieteikts atbalstīt dzīvesbiedra vaļaspriekus un iesaistīt viņu ģimenes lietās, lai viņš tiktu novērsts no domām par kara laikā piedzīvoto.

Tajā pašā laikā sievietes tiek brīdinātas arī par ļaunākajiem scenārijiem: vīra atkarības no alkohola vai narkotikām parādīšanos, “noslieci” uz agresīvām seksa formām un “jūtu nejutīgumu”. Šajos gadījumos autori iesaka nekavējoties sazināties ar speciālistiem.

Bukletu tiešsaistē izplata Tatarstānā un Čeļabinskas apgabalā. Drukātās versijas tiek izplatītas karavīriem kaujas zonās, kā arī tiek reklamētas ar psihiatrisko slimnīcu starpniecību. Nākotnē plānots izplatīt šos aicinājumus caur Krievijas Zinātņu akadēmiju un Maskavas Valsts universitāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.