“Pacientam miera stāvoklī asinsspiediens 220/80” – vīrietim ar hipertoniju neizraksta medikamentus, sevi jāārstē pašam 77
LA.LV redakcijā laiku pa laikam turpinām saņemt dakterstāstus. Tie ir dažādi. Šoreiz neliels vilšanās stāsts no sievietes, kuras vīram ir augsts asinsspiediens, taču mediķi nav uz to reaģējuši tā, kā pienāktos. Jau atkal – runa ir tikai par attieksmi pret pacientu.
Stāsts ir šāds…
“Pirms 3 gadiem mūsu ģimenes ārste aizgāja pensijā, nonācām pie citas dakteres. Mans vīrs ir jau gados.
Pagājušā gada martā bija pie kardiologa, kurš lika nodot ģimenes ārstam izrakstu, kurā norādīts: “Pacientam miera stāvoklī asinsspiediens 220/80. Jākoriģē!” Kardiologs arī uzlika diagnozi – hipertonija.
Ģimenes ārste šo visu ignorēja, neko nedarīja, neieteica, kā koriģēt. Nekādas spiediena zāles netika nozīmētas.
Šogad martā atkal devāmies pie kardiologa. Arī šoreiz kardiologs ģimenes ārstam rekomendēja izrakstīt medikamentus pret augstu asinsspiedienu.
Kad vīrs pēc dažām dienām pārnāca no ģimenes ārsta, tur ne tikai nebija izrakstīti medikamenti, bet pat netika uz vietas mērīts asinsspiediens.
Sazinājos ar ārsti, lai noskaidrotu, kāpēc tā. Uz ko saņēmu atbildi, ka vīrs neesot prasījis asinsspiediena zāles, tāpēc arī tās neesot izrakstītas.
Jautājums – vai tagad ir pienākuši laiki, kad pacientam sevi pašam jāārstē, jānozīmē terapija un jānorāda ģimenes ārstam, kādi medikamenti nepieciešami?
Sazinājos arī ar Veselības inspekciju, kur man apstiprināja, ka ārste rīkojusies nepareizi. Ārstes vārdu gan inspekcijai baidījos nosaukt, jo mums jau vēl te ir jādzīvo un jāārstējas… Tā, lūk, dzīvojam!”
Ja arī tev ir kāds stāsts par labām vai ne tik labām lietām, ko esi pieredzējis, priecāsimies saņemt ziņu uz [email protected]!