Artis Pabriks.
Artis Pabriks.
Foto: LETA

Pabriks: Vidējas darbības pretgaisa aizsardzības ieročus Latvijai labākajā gadījumā varētu piegādāt deviņos mēnešos 0

Latvijas drošības stiprināšanai ir nepieciešami vidēja attāluma pretgaisa aizsardzības ieroči, kurus valstij varētu piegādāt deviņu mēnešu laikā, aģentūrai LETA pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), atzīmējot, ka šādu sistēmu pirkums nebūs lēts.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Aizsardzības ministrija patlaban strādā pie diviem risinājuma variantiem – atrast kādu valsti, kas varētu šādas iekārtas izvietot Latvijā, vai arī pēc iespējas ātrāk tās iegādāties.

“Tās ir lietas, uz ko strādājam, jo iekārtas nav tik vienkārši atrast. Es domāju, ka labākajā gadījumā mēs varam sākt runāt par šādu iekārtu izvietošanu Latvijā vai nopirkšanu pēc kādiem mēnešiem deviņiem,” izteicās ministrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pabriks ir pateicīgs, ka valdība otrdien atbalstīja priekšlikumu par pakāpenisku aizsardzības finansējuma palielināšanu līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP) 2025.gadā, tomēr viņš vērsa uzmanību, ka šādu vidējas darbības ieroču viena baterija izmaksā “plus, mīnuss 150 miljonus eiro”.

Ministrs vērsa uzmanību, ka Latvija nav unikālā situācijā, jo šādi ieroči trūkst arī vairākām Rietumvalstīm. Ministra vēlas šādā projektā iesaistīt arī Latvijas industriju, kas palīdzētu raķešu ražošanā.

“Mēs neesam vienīgie. Šādu ieroču iegāde nav kā aiziet uz veikalu un paņemt, ko vēlamies. Gribam klāt arī vietējo industriju, lai nav tā, ka, izšaujot 18 raķetes, nākas kasīt vēderu. Tas mums neder. Šādam iepirkumam būs daudz nianšu, turklāt vēl nepieciešama apmācība,” piebilda ministrs.

Jau ziņots, ka līdz ar valdības lēmumu investīcijās plānotais finansējums tiks novirzīts Nacionālo bruņoto spēku līdzšinējo spēju stiprināšanai un atsevišķu spēju ieviešanas paātrināšanai, piemēram, loģistikas un apgādes nodrošināšanai, bezpilota sistēmu un vadāmo lādiņu, vidējās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmu, netiešās uguns atbalsta, sauszemes spēku mehanizācijas spēju attīstībai un nacionālās kiberdrošības spējas stiprināšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI