Pabriks: Tik fragmentētā Saeimā valdība jāveido sešām partijām 0
Tik fragmentētā Saeimā valdība jāveido sešām partijām, šodien pēc tikšanās ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) sacīja partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) Ministru prezidenta amata kandidāts Artis Pabriks.
Viņš apgalvoja, ka ZZS nebija iebildumi šādai pieejai. AP iestājas par iekļaujošu demokrātiju un neredz pamatu, kāpēc ārpus iespējamās koalīcijas atstāt kādu no sešiem centriskajiem, centriski labējiem jeb latviskā spārna politiskajiem spēkiem.
Pabriks vērsa uzmanību, ka sarunās iezīmējies, ka ZZS esot gatava atbalstīt teritoriāli administratīvo reformu.
Vaicāts par Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvājumu ministru amatiem, Pabriks norādīja, ka tikai tagad ir par tiem uzzinājis un nevar tos komentēt.
“Attīstībai/Par!” valdes sēde, kurā plānots pārrunāt politiskā spēka tālāko rīcību, paredzēta pirmdien, 15.oktobrī, aģentūru LETA informēja partiju apvienības pārstāve Laila Spaliņa. Provizoriskais sanāksmes laiks varētu būt plkst.18 politiskā spēka birojā, Krišjāņa Barona ielā 32-2.
Jau vēstīts, ka JKP piedāvā veidot piecu partiju koalīciju bez ZZS un “Saskaņas”.
JKP jaunajā valdībā sev vēlētos premjera posteni, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un iekšlietu ministra krēslus, liecina aģentūras LETA rīcībā nonākušais partijas piedāvājums jaunās valdības sastāvam.
Saskaņā ar minēto piedāvājumu apvienībai AP tiktu trīs ministrijas – Finanšu ministrija, Labklājības ministrija un Veselības ministrija -, kā arī Saeimas spīkera krēsls, kurā politiskais spēks, pēc neoficiālas informācijas, labprāt redzētu savu premjera amata kandidātu Pabriku.
Vēl trīs ministrijas pienāktos nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, kura saglabātu kultūras ministra amatu, kā arī tiktu pie Izglītības un zinātnes ministrijas un Zemkopības ministrijas vadības grožiem.
Partijai “KPV LV” JKP iecerējusi atvēlēt ekonomikas ministra un satiksmes ministra krēslus, bet “Jaunajai Vienotībai” – tieslietu ministra un aizsardzības ministra posteņus.
Savukārt ārlietu ministra amatā JKP gribētu redzēt neitrālu profesionāli – bezpartejisku diplomātu, par ko vienotos un virzītu visas koalīcijas partijas kopā.