Foto – LETA
Foto – LETA
Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” 2016.gada septembrī.

Pabalstus bēgļiem celt neplāno 2

Valdība drīzumā varētu spriest par jautājumiem, kas saistīti ar patvēruma meklētāju uzņemšanu, lai pilnveidotu atsevišķus punktus bēgļu uzņemšanas mehānismā, piemēram, jautājumā par mājokļa nodrošinājumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK rosināja koalīcijas sanāksmē spriest par bēgļu uzņemšanas plānu. Kā skaidroja šī politiskā spēka pārstāvis Rihards Kols, pēdējo divu nedēļu laikā izskanējusi pretrunīga informācija, cik patvēruma meklētāju uzņemti un saņēmuši starptautisko aizsardzību un cik no viņiem palikuši Latvijā.

Kols piebilda, ka pašlaik varētu būt labs brīdis, lai izvērtētu, vai nepieciešami kādi uzlabojumi bēgļu uzņemšanas plānā. Nacionālā apvienība aicina Iekšlietu ministriju izvērtēt situāciju citās valstīs un to, cik no pārvietotajām personām turpina konkrētajās valstīs uzturēties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) atgādināja, ka valdība pirms divām nedēļām izskatīja jautājumu par patvēruma meklētājiem un “seko šim jautājumam”. Premjers pastāstīja, ka valdība varētu atgriezties pie šī jautājuma, kad saņems priekšlikumus no Ekonomikas ministrijas, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas par iespējamiem uzlabojumiem.

“Nav runas par pabalstu summas palielināšanu, bet par to, kā mēs nodrošinām praktisko jautājumu izpildi,” skaidroja valdības vadītājs. Piemēram, patvēruma meklētājiem tiek prasīta pirmā iemaksa par dzīvokli, un esot jādomā par iespējamo risinājumu, kā viņiem nepieciešamo summu nodrošināt. Tāpat esot jālemj par citiem jautājumiem, kas kavē šo cilvēku iesaisti darba tirgū.

Taujāts par termiņu priekšlikumu sniegšanai, Kučinskis norādīja, ka valdības sēdē šis jautājums apspriests pirms nedēļas un uzdevumu izpildei bija paredzēts aptuveni mēnesis.
Kā iepriekš vēstīja LTV, no 23 bēgļiem, kurus Latvija uzņēma Eiropas Savienības bēgļu pārvietošanas programmā un kuri ieguvuši patvēruma statusu, 21 cilvēks jau ir Vācijā.

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK) uzskata, ka uz laiku jāaptur patvēruma meklētāju uzņemšana, lai izvērtētu līdzšinējo darbu un bezmērķīgi netiktu tērēti līdzekļi latviešu valodas mācīšanai un pabalstiem.

Savukārt Ministru prezidents iepriekš medijiem pavēstīja, ka, lai nodrošinātu bēgļa statusu ieguvušajiem iespēju norēķināties par mājokli, ir plānots veikt izmaiņas bēgļa pabalsta izmaksas kārtībā.

Viņš skaidroja, ka 12 mēnešu pabalsts tiks pārnests no pēdējiem mēnešiem uz pirmajiem, lai bēgļa statusu ieguvušie varētu segt pirmās iemaksas par dzīvesvietas īrēšanu.

Valdības sēdes slēgtajā daļā arī panākta vienošanās, ka netiks veiktas izmaiņas Valodas likumā, taču Izglītības un zinātnes ministrijai vairāk būs jāseko līdzi tam, lai notiktu intensīvāka un veiksmīgāka valsts valodas apmācība. Savukārt mentoriem aktīvāk būs jāiesaistās, lai bēgļi labāk integrētos darba tirgū.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.