Ozols par “Tet” kapitāldaļu izpirkšanu: “Esam gatavi investēt IKT nozarē kā tādā un tās attīstībā” 0

“Mēs esam gatavi investēt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē kā tādā, un tās attīstībā. Šobrīd nav runa par konkrētiem uzņēmumiem, bet ir runa par potenciālām izmaiņām, kas ir saistītas ar SIA “LMT” un SIA “Tet”,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” sacīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols, kurš sīkāk komentēja publiski izskanējušo ziņu, ka LVRTC izteicis gatavību finansiāli iesaistīties Zviedrijas uzņēmumam “Telia” piederošās tehnoloģiju uzņēmuma SIA “Tet” kapitāldaļu izpirkšanā.

Reklāma
Reklāma
Mājas
10 “visizsalkušākās” ierīces jūsu mājās, kas iztukšo naudas maku, jums to pat nemanot
Eksperti ir nosaukuši 9 automašīnas, no kurām vajadzētu izvairīties pensionāriem
Veselam
Kas notiek ar ķermeni, regulāri ēdot skābētus kāpostus. 5 iemesli neatteikties
Lasīt citas ziņas

Ozols atzina, ka saistībā ar šo lietu “rodas daudz jautājumi”, tomēr liela daļa no tiem šobrīd tik un tā netiks atbildēta tāpēc, ka joprojām notiek sarunu process. “Uz daudzām atbildēm būs jāgaida līdz Ministru kabineta sēdei un attiecīgi valdības pieņemtajiem lēmumiem,” norādīja Ozols.

Uz TV24 raidījuma vadītāja jautājumu, cik tālu LVRTC ar savu finansējumu iesaistīties, Ozols atbildēja, sakot: “Izvērtējot scenārijus. Joprojām scenāriji ir vairāki. Katram no scenārijiem ir savi ieguvumi un zudumi, savas spēcīgās puses un ne tik spēcīgās… Kamēr nav pieņemts lēmums par scenāriju, tikmēr nevarēšu precizēt.” Bet – cik tad šo scenāriju ir kopumā? Ozols sacīja, ka tie ir vairāki, taču atteicās atklāt, vai pastāv viens, divi, trīs vai vēl vairāki scenāriji. “Vairāk,” tā noslēpumaini turpināja paust Ozols, liekot noprast, ka kopumā pastāv vairāk nekā 3 scenāriji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turpinot apspriest iespējamo Zviedrijas uzņēmumam “Telia” piederošā tehnoloģiju uzņēmuma “Tet” kapitāldaļu izpirkšanu, tika jautāts, no kurienes tad LVRTC ņems naudu, lai realizētu jebkuru no šiem potenciālajiem scenārijiem?

“Jāsaka, ka kopumā mēs šobrīd realizējam projektus, un mūsu projektu portfelis ir lielāks nekā 200 miljoni eiro. Projekti ir dažādos virzienos, ir virkne, kas ir saistīti ar drošības jautājumiem. Daudzi [projekti] ir saistīti arī ar koplietojamām platformām valsts pārvaldei taisni informācijas un tehnoloģiju komunikācijas (IKT) nozarē, kā arī ir projekti, kas ir saistīti ar sakaru nozari. Tas ir mūsu portfelis kopumā,” skaidroja Ozols TV24 raidījumā. Līdz ar to atbilstoši izmaiņām, LVRTC “katrā mirklī” var pārvērtēt šo savu projektu portfeli un attiecīgi virzīt attiecīgas investīcijas, mainot prioritātes.

Savukārt uz TV24 raidījuma “Uz līnijas” vadītāja precizējošo jautājumu, kāda tad būtu “maksimālā finansiālā iesaiste” no LVRTC puses, Ozols atbildēja, ka potenciāli tie būtu “vairāki desmiti miljoni eiro”.

Portāls LA.LV jau ziņoja, ka VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) pauda gatavību finansiāli iesaistīties Zviedrijas uzņēmumam “Telia” piederošās tehnoloģiju uzņēmuma SIA “Tet” kapitāldaļu izpirkšanā, tā trešdien, 23.oktobrī, aģentūras LETA rīkotajā diskusijā “Ko gaidīt no izmaiņām interneta sakaru tirgū, potenciāli mainoties “Tet” īpašniekiem?” sacīja LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

Kā zināms, tad valdība šogad 16.jūlijā slēgtā sēdē vienojās par tālākajiem scenārijiem sarunās ar telekomunikāciju uzņēmumu “Tet” un SIA “Latvijas mobilais telefons” (LMT) otru akcionāru – “Telia”. Valdība uzdeva Ekonomikas ministrijai (EM) veikt šīs sarunas. Iepriekš TV3 raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka šogad 11.septembrī klātienē sākās Latvijas valsts un “Telia” sarunas par LMT un “Tet” nākotni.

Pašlaik tiek gatavots informatīvais ziņojums par “Tet” un LMT akcionāru sarunu rezultātiem, ko tuvākajā laikā plānots iesniegt izskatīšanai valdībā. Savulaik tika izveidota sarežģīta “Tet” un LMT pārvaldības shēma, par kuras maiņu abiem akcionāriem – Latvijas valstij un “Telia” – līdz šim tā arī nav izdevies vienoties.

Reklāma
Reklāma

LVRTC apgrozījums 2023.gadā bija 25,788 miljoni eiro, kas ir par 2,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 2,9 reizes un bija 16,314 miljoni eiro. LVRTC ir galvenais radiofonijas un televīzijas programmu zemes apraides tīkla operators valstī. LVRTC pārvalda valstij piederošās mobilo sakaru operatora “Latvijas mobilais telefons” (LMT) daļas.

Pilnu TV24 raidījumu “Uz līnijas” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.