Foto: RNG/Shutterstock

Ozolītēm ļoti viegli notiek saziedēšanās: no ievāktajām sēklām var sagaidīt hibrīdus 0

Ievācu daudzgadīgo balto pildīto ozolīšu sēklas. Vai izaugs tādas pašas? ANITA VENTSPILĪ

Reklāma
Reklāma
Šāds kritums vēl nav pieredzēts: Krievijā vērojamas pirmās sabrukuma pazīmes, taču sliktākais vēl esot tikai priekšā
Kokteilis
Iet princeses Diānas pēdās… Princis Viljams pēkšņi nolīgst mammas šķiršanās advokātu
Kokteilis
Atzīmējiet šos datumus savā kalendārā! Katras zodiaka zīmes laimīgākās dienas aprīlī
Lasīt citas ziņas

Nacionālā botāniskā dārza Lakstaugu floras nodaļas zinātniskā asistente Ilma Nereta teic – pašiem vācot sēklas, jārēķinās, ka ozolītēm ļoti viegli notiek saziedēšanās. Tas nozīmē, ka no ievāktajām sēklām var sagaidīt dažādas krāsas izskaldījušos hibrīdus, turklāt gan pildītus, gan nepildītus. Konkrētai šķirnei sēklas labāk iegādāties veikalā.

Ozolītes ir īsmūža ziemcietes, tāpēc stādījumus ik pēc 2–3 gadiem nepieciešams atjaunot. Augi labi vairojas ar pašizsēju, tāpēc noziedējušie ziedkāti laikus jāapgriež.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai sēklas labāk sadīgtu, vēlams tās iepriekš stratificēt, t.i., iesētas kādu laiku paturēt aukstumā. Tāpēc ozolītes bieži sēj jau rudenī vai arī, darot to pavasarī, sētās sēklas pāris nedēļu patur ledusskapī 3–4 °C. Sējot martā, 16–18 °C temperatūrā sadīgst aptuveni pāris nedēļās. Jaunos augus pārpiķē un vēlāk izstāda dēstu dobē. Pastāvīgā vietā stāda septembra sākumā vai nākamajā pavasarī. Stādīšanas attālumi atkarībā no augu lieluma ir 20–40 cm. Uzzied otrajā gadā. Audzē saulē vai pusēnā trūdvielām bagātā, irdenā, vieglā, pietiekami mitrā augsnē. Smagā māla augsnē ozolītes izsalst.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.